Saruhanlı’da Üzüm Sergilerine Sıkı Koruma

Saruhanlı’da Üzüm Sergilerine Sıkı Koruma

Saruhanlı Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı, meydana gelebilecek üzüm hırsızlığı ve benzeri olayları önlemek amacıyla arazilerde 32 bekçi görevlendirdi.
Çiftçi Malları Koruma Başkanı Hasan Nalçakan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede 87 bin dekar alanda hasadı yapılan üzümlerin sergilerde kurutulduğunu belirtti. Arazilerde başıboş bırakılan sergilerde zaman zaman üzüm hırsızlığı meydana geldiğini ifade eden Nakçakan, bu tür olayları önlemek için gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı olarak bu tür hırsızlıkların önlenmesi için yeni kararlar aldık. Bu doğrultuda motosikletli bekçi sayımızı artırdık ve ovadaki devriyeleri sıklaştırdık. Toplam 32 bekçimiz geceleri ovada devriye görevini yürütüyor. İlçemizde 380 bin dekar tarım arazisinin 250 bin dekarı bizim kontrolümüz altında, yılbaşından sonra 30 bekçi daha almayı planlıyoruz. Böyle 380 bin dekar arazinin tamamına hükmedecek ve çiftçinin malını koruyacağız.”
Arazilerde üzüm ve benzeri hırsızlık olaylarına karşı İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü’nün de önleyici çalışmalar yaptıklarını ifade eden Nalçakan, üreticilerin de bu konuda duyarlı olmasını, sergilerin başıboş bırakılmaması gerektiğini söyledi. Nalçakan, kurumlarınca yürütülen çalışmalara her zaman destek veren Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’ya da teşekkür etti.