Selendi’de İşkur Destekli Metal Kursu

Selendi’de İşkur Destekli Metal Kursu

Selendi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün destekleriyle Temel Metal Şekillendirme (Demir Doğrama, Soğuk Demir ve Kaynakçılık) kursu açıyor.
Mesleği olmayanlara meslek edindirme, mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme amacıyla Özel Politika ve Uygulamaları Geliştirme Projesi kapsamında planlanan kursun ücretsiz verileceği, kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiili eğitim günü için 20 TL ödeme yapılacağı belirtildi. Kurs haftalık 5 gün, günlük 6 saat olmak üzere toplam 632 saat sürecek. Kurs yaklaşık 5 ayda tamamlanacak. Eğitim süresince İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primleri ile bakmakla yükümlü olunan kişi durumunda olmayanlar için Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri İŞKUR tarafından ödenecek. Halil İbrahim Kara tarafından verilecek olan kurs sonunda, kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi verilecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan Selendi İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhsin Kasap, "Selendi ilçemizin kırsal, gelir düzeyi çok düşük bir ilçe. Onun için bu tür kursla işsiz gençlerimize ekonomik olarak gelir sağlayacak. Biz Halk Eğitim olarak her zaman halkımızın yanında olup onların istekleri doğrultusunda kurslar açıp, iş sahibi yapmak istiyoruz. Bu sebeple gençlerimizi Halk Eğitim kurslarına bekliyoruz." dedi.