Sındırgı’da Çankaya Kutlaması

Sındırgı’da Çankaya Kutlaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mazbatasını alarak Çankaya Köşkü’ne çıkması, Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde havai fişeklerle kutlandı.
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mazbatasını alıp Çankaya Köşkü’ne çıkmasının ardından kutlama yapıldı. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Sındırgı İlçe Başkanı Halil Güner, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Hayriye Çakmak ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen kutlama töreninde çoşkulu anlar yaşandı. Havai fişek atıldıktan sonra konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Güner, yeni Türkiye’nin temelinin atıldığını ifade etti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ın rekor oyla birinci çıktığı ilçelerden Sındırgı’da mazbata coşkusuyla 101 havai fişek atışı gerçekleştirildi. Sındırgı Belediyesi tarafından belediye önünde gerçekleştirilen havai fişek atışı vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.
1994 yılında Sındırgı’ya geldiği günü dün gibi hatırladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Yavaş, "Zorlu süreçler mutluluklarla sonuçlanınca Rabb’ime binlerce kez şükrediyorum. Hani hatırlıyor musunuz muhtar bile olmaz dediklerini adamın serüvenini, o gün muhtar bile olmaz denilen adam bugün bu halkın oylarıyla Sındırgımızın yüzde 60 oyu ile Çankaya’ya 12. Cumhurbaşkanı olarak oturdu. Buna ancak şükredilir. Rabb’im bize bugünleri gösterdiği binlerce kez şükrediyorum. Halk iradesiyle halkın teveccühü ile devletin zirvesine çıkmak çok farklı. 10 Ağustos’ta milletin adamına en yüksek oyu verdiği ilçelerden bir tanesiyiz. Bugün Türkiye’nin yeni doğum günü. Arzu ettik ki biz de bu yeni doğum gününü gökyüzünü aydınlatarak kutlayalım. Milletin adamına en yüksek desteği vermiş olan ilçemizde, milletin adamına gökyüzünü aydınlatarak, bütün heyecanımızla, ta ki aydınlatmamız Çankaya’da da görülsün arzusuyla muhabbetimizi sunduk. Bugün Türkiye’nin doğum günü, bu yeni doğum gününü birlikte kutladık. Hepimize hayırlı olsun" diye konuştu.