Sivas’ta Ek Ödenek İle Yollar Asfaltlanacak

Sivas’ta Ek Ödenek İle Yollar Asfaltlanacak

Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri’nin asfalt çalışması yoğun bir şekilde sürerken diğer yandan yeni ek ödeneklerle yeni yollar asfalta kavuşacak.
İl Özel İdaresi ile Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği arasında yapılan protokol kapsamında ödeneği İl Özel İdaresi tarafından karşılanacak olan çalışmalarla bir ay içerisinde 100 kilometreye yakın yol asfaltlanacak.
Merkez; Başsöğüt, Yazıbaşı, Himmetfakı, Bostancık, Divriği; Ekinbaşı, Çayören, Çakmakdüzü, Akıncılar; Yeniköy, Okçaören, Gölova; Dikköy, Akçaataş, Karayakup, Çubuk, Suşehri; Balkara Saraycık, Akşar, Zara; Kızık, Pazarbelen, Yolören, Çatören, Taşgöze, Mescit, Gürün; Kızılburun, Karakuyu, Kızılpınar, Kalederesi, Yıldızeli; Kiremitli, Konaközü, Cizözü, Subaşı, Demircilik, Emirler, Dereköy, İğnebey köyleri bu çalışmalardan faydalanacak.
Yolların yapımı ile ilgili ihaleler Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantı salonunda yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren ihalelerin ardından bir değerlendirmede bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, “Yeni belirlenen ek ödenek kapsamında 94 km birinci kat asfalt yapımının ihalesini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu, yatırım programımızda olup da ödenek yetersizliğinden dolayı yapamadığımız işlerin bir kısmıdır. Bu işin toplam bedeli 5 milyon 130 bin TL’dir. Yapılan ihalenin ardından firmalarla sözleşme imzalanacak ve 1 ay içerisinde işlerini tamamlayıp teslim edecekler. Bu çalışma bittikten sonra il genelinde yaklaşık olarak 450 kilometre birinci kat asfalt yapmış olacağız. Bu rakam Sivas ölçeğinde yüksek bir rakamdır. Sabırla metanetle bu işi takip eden arkadaşlarıma ve Birlik İhale Komisyonuna, encümen üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.