Tekirdağ Tso 2014 Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Tekirdağ Tso 2014 Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)2014 Ağustos Ayı Meclis toplantısı yapıldı.
Tekirdağ TSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Meclis Başkanı Mustafa Özden, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ TSO Meclis üyeleri katıldı.
Tekirdağ TSO 2014 Ağustos ayı Meclis toplantısında konuşan Başkan Günay, Tekirdağ fotoğrafına bütünlük içerisinde bakılması gerektiğine dikkati çekti.
Çok seslilik ve fikirlerin söylenmesinin olumlu bir etkisi olduğunu ancak analiz yapılmadan fayda ve zarar muhasebesi yapılmadan ortaya konulan görüşlerin şehrin gelişmesine engel teşkil edeceğini dile getiren Başkan Günay, "Tekirdağ şu anda olması gerektiği yerde değil ama olması gerektiği yere gelmesi zor da değil. İnşallah güzel günler bizi bekliyor, ümitliyiz. Yapılacak faaliyetlerde ne yapmamız ya da nerede olmamız gerekiyorsa, üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Hepimizin ortak paydası Tekirdağ olmalı. Tekirdağ’ı geleceğe taşıma adına herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekir. Tekirdağ, turizmden eğitime, sağlıktan tarıma, sanayiden lojistiğe kadar birçok avantajı içinde barındıran bir kent. Ancak Türkiye’nin omurgası üretimdir, ihracattır, emek ve alın teridir. Biz kalkınırsak şehrimiz kalkınır, şehrimiz kalkınırsa ülkemiz kalkınır, bu fotoğrafa bütünlük içinde bakmamız gerekir. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm meslek gruplarında meclisimiz ve komitelerimizle birlikte görev sınırlarımız içinde bulunan Şarköy, Muratlı ve Süleymanpaşa ilçelerimizde ekonomimizi güçlendirmek, geliştirmek için önümüze gelen sorunlar ve çözüm önerilerinin olduğu bir çalışma programı hazırlayacağız. Bu çalışma sonrası yerel yönetimlerimiz ile bir araya gelip elimizdeki yetki ve imkanlar doğrultusunda neler yapılabiliri arayacağımız fikir alışverişi toplantısı planlıyoruz. Hedefimiz Tekirdağ iş dünyasının önündeki engelleri azaltmak, rekabet gücünü arttırmak. Biliyoruz ki küreselleşen dünyada güçlü bir şehir, güçlü bir ülke olmanın yolu üretimdir, rekabettir, dünyaya açık olmaktır" dedi.
Toplantı, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu’nun faaliyet raporu, gelir-gider hesapları, gelen-giden evraklar gibi konuların meclise sunumu ile devam etti. Meclis Toplantısı, Tekirdağ TSO gündem maddelerinin görüşülmesi ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.