Tobb Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan Yeni Kabine Yorumu

Tobb Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan Yeni Kabine Yorumu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni kabinede Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın yerine Nurettin Canikli’nin getirilmesine ilişkin, “Zaten Meclis’te kanunların çıkarılmasında en önde olan, bu işlerin mutfağını çok iyi bilen, siyasetten önceki hayatında da özel sektörün içinde olan, mali tarafını çok iyi bilen, kendisini iyi yetiştirmiş bir insan” dedi.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İzmir’de kurulu bulunan odalar ve borsaların ortak yönetim toplantısı sonrası yeni kabineyi değerlendirdi. Geçmişte görev yapmış, bugün görev almamış bakanlara geçmişte yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ettiğini belirten Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın yerine AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin getirilmesiyle ilgili olarak şu yorumda bulundu: “Hayati Bey’le yedi yıl çok yakın çalıştık. Gerek Gümrük Bakanlığı gerek Ticaret Bakanlığı olarak. Türk iş dünyası olarak kendisine yapmış olduğu, vermiş olduğu emeklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çok hakkı var. Allah razı olsun. Nurettin Bey de zaten bu işi çok iyi bilenlerden biri. Hayırlı olsun. Zaten Meclis’te kanunların çıkarılmasında en önde olan bu işlerin mutfağını çok iyi bilen, siyasetten önceki hayatında da özel sektörün içinde olan, mali tarafını çok iyi bilen, kendisini iyi yetiştirmiş bir insan. Başarılı çalışmayı beraber yapacağımızı umuyorum.”
Bakanlara, özellikle 2015 seçimlerine kadar yapacakları görevlerinde başarılar dileyen Hisarcıklıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah artık Türkiye önümüzdeki dönemde 2023 hedeflerine yürüme noktasında reform hamlesini başlatacak yeni bir başbakan yeni bir Cumhurbaşkanı bu kapsamda hayırlı uğurlu olsun.”