Trafik Ekipleri Göz Açtırmıyor

Trafik Ekipleri Göz Açtırmıyor

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, modifiyeli araçlar ve motosikletler üzerindeki uygulamaları hız kesmeden devam ediyor.
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, modifiyeli araçları ve motosikletleri ile toplum huzurunu bozan sürücülere göz açtırmayacak. Polis ekiplerinin kontrolleri ve gelen ihbarlar doğrultusunda yapılacak kontrollerde özellikle motosiklet sürücülerinin ehliyetleri, kaskları ve tescilleri tam olsa dahi bu sürücüler halkın dinlenmek ve zaman geçirmek için gittiği park, bahçe ve kafe gibi yerlerde huzuru bozuyorlarsa ehliyetlerine el konularak, sağlık kontrolünden geçirilecekler ve psikolojik tedaviye gönderilecekler.
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından modifiyeli araç ve motosikletler üzerinde 12-27 Ağustos tarihleri arasında yapılan uygulamada 128 ehliyetsiz motosiklet sürücüsü, 31 yetersiz ehliyetli motosiklet sürücüsüne ceza yazılırken, 98 motosiklet ve 27 tescilsiz motosiklet trafikten men edildi. Modifiyeli araçlar üzerinde yapılan uygulamalarda ise 28 modifiyeli araç yakalandı. Bu 28 modifiyeli araç trafikten men edildi. 4 modifiyeli araç sürücüsünün alkollü olduğu tespit edildi. 21 aracın muayene süresini geçirdiği, 32 aracın trafik sigortasını yaptırmadığı, 9 aracın tescilsiz olduğu, 16 aracın trafik belgesi üzerinde olmadığı, 3 aracın kırmızı ışık ihlali yaptığı, 18 motosiklet sürücüsünün kask bulundurduğu halde kullanmadığı ve 27 aracın ise diğer maddelerden trafik kurallarına uymadığı tespit edildi. Yapılan bu uygulamalar sonucunda 349 araca 268 bin 616 Türk Lirası cezai işlem uygulandı.
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgilerde motosiklet ve modifiyeli araçlar üzerinde yapılacak uygulamalar sıklıkla devam edecek. Egzoz ve diğer durumları kullanarak vatandaşları rahatsız eden, trafikte tehlike oluşturan araçlara göz açtırılmayacak. Vatandaşların yoğun olduğu ve dinlemek için kullandığı alanlara yakın yapılacak uygulamalarda rahatsızlık veren sürücülere göz açtırılmayacak.