Uşak Yeni Bir Sağlık Birimi Daha Kazanıyor

Uşak Yeni Bir Sağlık Birimi Daha Kazanıyor

Uşak Bilim ve Çocuk Kliniği’nde hizmet veren Uzm. Dr. Erkan Yurduseven ve Uzm. Dr. Aziz Hoş ile Uşak Özel Öztan Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ali Karaoba, modern bir sağlık tesisinin temelini attı.
Uşak Bilim Tıp Merkezi adıyla yaklaşık 1 yıl içinde hizmete başlayacak olan sağlık tesisinde, şu anda Gaziantep’te tüp merkezinde çalışan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Uğur Atmaca da yer alacak. Ramada Otel’in arka cephesinde yapımı başlayan ve kaba inşaatı yaklaşık 3 ay sürecek olan Uşak Bilim Tıp Merkezi, bin 900 metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek. Zemin ile birlikte 5 katta faal olarak sağlık hizmetinin sunulacağı Uşak Bilim Tıp Merkezi’nde, ilerleyen dönemlerde diğer branşlardan da hekimler görev alacak. Toplamda 4 milyon TL’ye mal olan merkezde görev alacak kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının tüp bebek uzmanlıkları da bulunuyor.
KALABALIK HASTANE ÇİLESİ BİTECEK
Uşak Bilim Tıp Merkezi’nin kentteki sağlık yatırımları açısından önemli bir yerinin olacağını dile getiren Uzm. Dr. Erkan Yurduseven, “Merkezimizin temelini attık ve 1 yıl içinde aktif olarak sağlık hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Halkımızın hastane kuyruklarından kurtulması için bugün ilk adımı attık. 3 ay içinde merkezimizin kaba inşaatı bitecek, dış cephe ve iç mimari işlemlerine başlanacak. Tıp merkezimizi, halkımızın rahat ulaşımı sağlayacağı bir bölgede yapıyoruz. Ulaşımla ve otoparkla ilgili hiçbir sıkıntı yaşanmayacak” dedi. Öte yandan sorumluluğu İnşaat Mühendisi Uğur Atasoy tarafından yürütülen Uşak Tıp Merkezi’nin temel atma töreni nedeniyle kurban kesildi ve Uşşak Aşevi’ne bağışlandı.