Yunusemre Beyaz Masadan Sorunlara Çözüm

Yunusemre Beyaz Masadan Sorunlara Çözüm

Yunusemre Belediyesi tarafından vatandaşların ter türlü sorununa çözüm üretmek amacıyla kurulan Beyaz Masa Hizmet Birimi’ne istek ve şikayetler ulaşmaya başladı.
Yunusemre Belediyesi Beyaz Masası, hizmete başlamasının ardından vatandaşlardan gelen şikâyetleri kayıt altına alarak değerlendiriyor. Tüm şikâyetlere çözüm bulmaya çalıştıklarını ifade eden Beyaz Masa Sorumlusu Özlem Çatıkkaş, "En çok şikayet çöp sorunuyla ilgili geliyor. Tabi şuan Yunusemre sınırları içindeki çöp toplama işi büyükşehir belediyesi tarafından yapılıyor. 1 Eylül’den sonra çöp sorununa kökten bir çözüm bulunacak. Şuan çöp sorunlarıyla ilgili şikâyetleri alıp büyükşehire iletiyoruz. İlaçlama ile ilgili çok şikâyet alıyoruz. İlaçlama da büyükşehir belediyesine ait. Yine bununla ilgili çalışmaları yürütüyoruz.” dedi.
Özlem Çatıkkaş, başıboş hayvanlar ile ilgili aldıkları şikâyet sayısının çok fazla olduğuna dikkat çekerek, “Bir vatandaş Güzelyurt Mahallesi’nde başıboş çimlerin üzerinde 21 tane köpeğin fotoğrafını çekerek bize gönderdi. Köpeklerden şikâyetçi olduğunu bildirdi. Bu durum okullar açıldığı zaman çocuklar için tehlike arz edecek. Hayvan barınağı büyükşehir belediyesine ait. Bu sorun onların yetki alanında. Aldığımız ihbarları büyükşehir belediyesi yetkililerine hemen ilettik. Hurda araçlarla ilgili şikâyetler geldi. Terk edilmiş araçların içerisinden fareler çıktığını bizlere ilettiler. Gelen şikâyetlere göre hızlı bir şekilde değerlendirip vatandaşlarımıza geri dönüş yapıyoruz. " dedi.