Emniyetten Sınav Tedbirleri

Erzurum Emniyet Müdürlüğünden yazılı bir açıklama yapılarak önümüzdeki Pazar günü Yabancı Dil Seviye (YDS) Tespit Sınavının yapılacağı belirtilerek gürültü kirliliği yapılaması hususunda uyarıda bulunuldu.Yapılan açıklama da...

Emniyetten  Sınav Tedbirleri
Erzurum Emniyet Müdürlüğünden yazılı bir açıklama yapılarak önümüzdeki Pazar günü Yabancı Dil Seviye (YDS) Tespit Sınavının yapılacağı belirtilerek gürültü kirliliği yapılaması hususunda uyarıda bulunuldu.
Yapılan açıklama da şöyle denildi:
“Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavının (YDS) ÖSYM tarafından 07/09/2014 Pazar günü saat 09.30’da tek oturum halinde yapılacağından; ÖSYM tarafından yürütülen sınav öncesi alınacak güvenlik önlemleri yanı sıra adayların her türlü müdahaleden uzak bir ortamda sınava girmelerinin de son derece önemli olduğu, sınav uygulanması esnasında, sınav binaları çevresinde meydana gelen aşırı gürültünün bazı adayların dikkatini dağıttığı ve başarısız olma endişesi ile heyecanlanmalarına sebep olduğu, bu durumdan etkilenen adaylarda ve ailelerinde çok büyük üzüntülere neden olduğu ÖSYM tarafından önemle vurgulanmaktadır. Bu nedenle sınav esnasında sınav binaları çevresinde, güzergahlarında düğün konvoyu, inşaat çalışmaları, Pazar yerleri v.b. gibi gürültü oluşumunun yapılmamasını; Ayrıca; bluetooth kulaklık, kamera özellikli kulaklık, kalemler ile cep telefonu, tüketim maddeleri, çanta, kalem, silgi, küpe, kolye, broş vb. takı, metal para, metal içerikli aksesuarlar (şeffaf ambalaj içerisindeki su ve alyans hariç) ve eşyalarla kopya çekmeye elverişli cihazların girişine kesinlikle müsaade edilmeyecektir.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER