Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Spor

Fernando Santos Türk Ligini Övdü

Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos, Trabzonspor'u 2-0 yendikleri maçın ardından basın toplantısında konuştu. 

Yayınlanma:

Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos, Süper Lig’in dünya genelindeki algısından daha kaliteli olduğunu itiraf etti. Santos, Trabzonspor’u 2-0 yendikleri maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Santos, maçta daha az şans yakalamalarına rağmen attıkları gollerle adil bir skor elde ettiklerini belirtti. Takımını tebrik eden Santos, hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını vurguladı.

Başarılı teknik adam son 3 maçta en az 7-8 gol fırsatı bulduklarını ancak atamadıklarını söyleyerek “Bu müsabakada daha az şans yakalamamıza rağmen gol attık. Adil bir skordu, takımımı tebrik ediyorum. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Oyuncularımızı kutluyorum. Kazandığımız için çok mutluyuz ama ayaklarımız yere basmalı. Daha çok çalışarak devam etmeliyiz. Trabzonspor’un yakaladığı pozisyonlarda basit hatalar yaptık. Bunu düzeltmeliyiz.” diye konuştu.

Strateji İşe Yaradı  Teknik direktör, Trabzonspor karşısında tercih ettiği oyuncular ve maç içindeki stratejik değişikliklerle ilgili olarak düşündükleri stratejinin işe yaradığını ifade etti. Oyuncularına güveninin devam edeceğini belirtti. Fernando Santos, Türk futbolu ve Süper Lig hakkındaki görüşlerini paylaşarak ligin kaliteli olduğunu vurguladı. Çoğu takımın iyi mücadele ettiğini belirten Santos, Süper Lig’in dünya genelindeki algısından daha kaliteli olduğunu savundu. Maçların yüksek tempoda oynandığını, git gellerin sıkça yaşandığını ifade etti. Ayrıca Türkiye’deki tempoya alışmanın bazı büyük liglerdeki oyuncular için zor olabileceğini söyledi.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler