Gaziemir Belediyesi’nden Altın Bilezik Kursları

Gaziemir Belediyesi’nin 48 farklı branşta açtığı ücretsiz kurslar her yaştan binlerce Gaziemirliye yeni ufuklar açmaya devam ediyor. 14 farklı merkez ve Cumhuriyet Semt Evleri’nde düzenlenen ve yoğun ilgi gören kurslara kış dönemi kayıtları...

Gaziemir Belediyesi’nden Altın Bilezik Kursları
Gaziemir Belediyesi’nin 48 farklı branşta açtığı ücretsiz kurslar her yaştan binlerce Gaziemirliye yeni ufuklar açmaya devam ediyor. 14 farklı merkez ve Cumhuriyet Semt Evleri’nde düzenlenen ve yoğun ilgi gören kurslara kış dönemi kayıtları başladı.
Gaziemir’de yeni bir eğitim dönemi daha başlıyor. Eğitim programına yeni branşlarda kurslar dahil eden Gaziemir Belediyesi’nin, 2014-2015 kış dönemi kurslarına kayıtlar başladı. 48 branşta ve Cumhuriyet Semt evleri ile 14 farklı merkezde verilen kurslar 7’den 70’e binlerce Gaziemirliye kapılarını açmak için gün sayıyor. 1 Eylül’de başlayan ücretsiz kurslara 26 Eylül tarihine kadar kayıt yaptırılabilecek. Kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim belgesi ile birlikte Gaziemir Belediyesi Hizmet Binası ve Atatürk Kültür Merkezi’ne giderek kayıt yaptırabilecekler.
Her yaştan vatandaşın faydalanabilmesi için kurs programını geniş bir yelpazede hazırladıklarını anlatan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Geçen yıllarda olduğu gibi, bu yıl da halkımız spor kursları ile sağlık kazanacak, kültür ve sanat kursları ile de kendini geliştirebilecek. El sanatları kursiyerlerimiz, dilerse ürettiklerini satışa sunarak gelir de elde edebilecek. Cumhuriyet Semtevleri’nde de düzenlediğimiz kurslarla, daha fazla Gaziemirli’ye ulaşmayı hedefliyoruz. Öğrenirken ve üretirken insanlarımızın yüzüne yansıyan mutluluk, bizim en büyük ödülümüz” diye konuştu.
Gaziemir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen kurslarda eğitim verilen branşlar ise şöyle; Gitar, bağlama, ud, keman, perküsyon, çocuk korosu, Türk Halk Müziği korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, popüler müzik korosu, 10 farklı yöreden halk oyunları, bale, yaratıcı drama, çocuk, yetişkin, kadın ve çocuk tiyatrosu, basketbol, voleybol, hentbol, tenis, jimnastik, kick boks, okul öncesi spor, aerobik, pilates, taibo, doğa yürüyüşleri, engelli spor atölyesi, karakalem resim, yağlıboya resim, fotoğrafçılık, takı tasarım, ahşap boyama, kurdele nakışı, ebru, çini, minyatür, tezhip, tel kırma, satranç, beden dili ve diksiyon.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER