Gelibolu Kaymakamı, Ayvalık’a Atandı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yaklaşık bir yıldan bu yana Gömeç Kaymakamı Naif Yavuz’un vekalet ettiği Kaymakamlık görevine Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın atandığı öğrenildi.Vali yardımcıları ve kaymakamlara ilişkin...

Gelibolu Kaymakamı, Ayvalık’a Atandı
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yaklaşık bir yıldan bu yana Gömeç Kaymakamı Naif Yavuz’un vekalet ettiği Kaymakamlık görevine Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın atandığı öğrenildi.
Vali yardımcıları ve kaymakamlara ilişkin İçişleri Bakanlığı kararnamesinin Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından, bir yılı aşkın Kaymakamlık koltuğunun boş kaldığı Ayvalık’a, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın atandığı öğrenildi. Yozgat’ın Şefaatli ilçesine bağlı Dedeli köyünde 1964 yılında doğan Kaymakam Namık Kemal Nazlı’nın, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi işletme Bölümünden mezun olduktan sonra; 1990 yılında Sivas Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladığı, sonrasında da sırasıyla Çankırı-Kızılırmak, Şanlıurfa - Halfeti, Kahramanmaraş - Türkoğlu, Kırıkkale - Yahşihan, Çankırı - Ilgaz Kaymakamı ve Çanakkale-Gelibolu Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra Ayvalık’a atandığı öğrenildi. Evli olan Kaymakam Nazlı’nın görev yaptığı yerlerde halkla kurduğu samimi diyaloglar ve balarılı çalışmalarla hatırlandığı da gelen bilgiler arasında.
Ayvalık’ta geçtiğimiz yıl Kaymakam Nihat Nalbant’ın, Ankara Vali Yardımcılığı görevine atanmasının ardından, yerine İstanbul-Bakırköy Kaymakamı Yakup Vatan getirilmiş, ancak Kaymakam Vatan ailevi sorunlar nedeniyle bu atamaya itiraz ederek ilçede çok kısa bir süre görev yaptıktan sonra İstanbul’a geri dönmüştü.
Bir yılı aşkın süredir Ayvalık Kaymakamlığı görevini büyük özverili çalışmalar ve başarılarla taçlandıran Gömeç Kaymakamı Naif Yavuz ise vekaleten yürüttüğü Ayvalık Kaymakamlığı görevinde Ayvalıklılara büyük hizmetlerin getirilmesine katkıda bulunarak bu anlamda çok büyük aşamalar kaydederek halkın gönlünde taht kurmayı başarmıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER