Gümüşhane’de Kütüphane Açılışı

Gümüşhane’de İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, “Mutlu Gençlik Güvenli Gelecek Projesi” kapsamında Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kütüphane kuruldu.Çocuk ve gençlerin...

Gümüşhane’de Kütüphane Açılışı
Gümüşhane’de İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, “Mutlu Gençlik Güvenli Gelecek Projesi” kapsamında Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kütüphane kuruldu.
Çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin sağlanması çerçevesinde toplumsal açıdan korunmalarına ilişkin tedbirlerin yaşama geçirilmesi ve kendilerine eğitim desteği sağlanarak, topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen proje dahilinde kurulan kütüphanenin açılışı, Vali Yücel Yavuz tarafından yapıldı.
“ZAMANINIZI BOŞA GEÇİRMEYİN”
Açılış öncesi öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yavuz, “Bizim siz gençlerden beklediğimiz, zamanınızı boş şeylerle geçirmemeniz. Her an herşeyden haberdar olup, teknoloji çağında bütün imkanları kullanarak, dünyada kendimizi ispatlayacak ortamlar yaratmanız çok önemli. Bu noktada okumak ayrı bir hassasiyet gerektirir. Sizler de bu konuda ilgili ve hassas davranın. Her türlü imkana sahipsiniz. Bunu iyi değerlendirmeniz gerekir. Kütüphanler de sizin en büyük yardımcınız, kıymetini bilin.” dedi.
“BİLİNÇLİ VE ŞUURLU GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR”
Bilinçli ve şuurlu gençlere ihtiyaç olduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Gençlerimiz toplumsal sorunlara duyarlı olmalı. Toplumdaki huzuru sağlamakla görevli jandarma ve emniyet teşkilatımız, toplumdan destek almak ve onlara da destek vermek suretiyle, suçu oluşmadan önlemeye çalışıyor. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şubesi de bu amaç kapsamında çalışmalarını yürüten bir birim. Siz gençler de bu işin bilincinde olun. Özellikle madde bağımlılığı gibi olumsuz durumları çekinmeden arkadaşlarımıza iletin.” diye konuştu.
Açılışı öğrencilerle birlikte yapan Vali Yücel Yavuz, kütüphanenin kurulmasında emeği geçen başta İl Emniyet Müdürlüğü olmak üzere diğer tüm kurumları tebrik etti.
Programa Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcıları İsmail Özkan ve Şenol Turan, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Genel Meclis Başkanı Şerif Bayraktar, Gümüşhane Üniversitesi Genel Sekreteri Mustafa Baytar, kamu kurum müdürleri ile öğrenciler katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326