236 terörist öldürüldü

236 terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır Sur’da devam eden operasyonda 2 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği belirtilerek operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 236 olduğu kaydedildi. Operasyonda bir Kaleşnikof piyade tüfeği, 7 yedi şarjörü ve bir tabanca ele geçirildiği kaydedildi. Dokuz el yapımı patlayıcı imha edildiği ifade edilerek operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının 230 olduğu bildirildi.

İDİL'DE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ
Şırnak İdil’de devam eden operasyonda; 6 Kaleşnikof piyade tüfeği, 23 şarjörü, bin 330 fişeği, bir roketatar, 25 roketatar mühimmatı, bir av tüfeği, iki tabanca, 18 fişeği, 75 el bombası, 12 M-16 şarjörü, 680 M-16 fişeği, üç Kannas şarjörü, 31 fişeği, 18 el yapımı patlayıcı, 30 kg amonyum nitrat, bir termal kamera, sekiz el telsizi, altı akü ve çok miktarda tıbbi malzeme ele geçirildiği belirtilerek, 40 el yapımı patlayıcı imha edildiği, operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının 166 olduğu kaydedildi.

Şanlıurfa Suruç’ta, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan PKK / PYD mensubu bir teröristin, dört Kaleşnikof piyade tüfeği, 10 şarjörü, 2.503 fişeği, yedi tabanca ve sekiz şarjörü ile birlikte ele geçirildiği ifade edildi.

Hakkari Şemdinli’de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında bir roketatar, sekiz roketatar mühimmatı ve bir el yapımı patlayıcının ele geçirildiği kaydedildi.

ANKARA'DA MÜHİMMAT
Ankara Mamak’ta, Ankara-Samsun Karayolu üzerindeki Jandarma Yol Kontrol ve Arama unsurlarınca, bir Biksi makineli tüfeği, 287 fişeği, bir Kaleşnikof piyade tüfeği, dört şarjörü, 120 fişeği, iki el bombası, çok miktarda patlayıcı madde, fünye ve cep telefonu ele geçirildiği bildirildi.

Siirt’te, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği tespit edilen sekiz iş birlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alındığı kaydedilerek, şahıslara ait evlerde yapılan aramada; bir Kaleşnikof piyade tüfeği, yedi şarjörü, 157 fişeği ve sekiz tabanca fişeği ele geçirildiği bildirildi.

Erzurum’da, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği tespit edilen dokuz iş birlikçi şahsın yakalanarak gözaltına alındığı kaydedildi.

Kilis Elbeyli’de, sınırı yasa dışı yollardan geçmeye çalışan, DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen biri yabancı uyruklu, iki şahsın yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi.

1 DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ
Gaziantep Oğuzeli’nde, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan, DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu 3 şahıstan biri ölü, 2’sinin ise sağ olarak ele geçirildiği bildirildi.

"Terör Örgütüne Üye Olmak Suçundan", Balıkesir’de bir, Erzincan’da bir, Kars’da bir ve Muş’da bir olmak üzere toplam 4 işbirlikçi şahsın yakalanarak gözaltına alındığı kaydedildi.