Afetzedelere gönderilen yardımı çalan emniyet müdürü serbest bırakıldı

Afetzedelere gönderilen yardımı çalan emniyet müdürü serbest bırakıldı

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremde can kaybı sayısı 45 bin 968'e yükseldi. Yüz binlerce insanın yaralandığı depremde yardım malzemelerini çalmaya çalışan birçok kişi gözaltına alındı.

HaberTürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre, deprem felaketinin ardından bölgeye birçok güvenlik görevlisi yardım organizasyonları ve güvenliğin sağlanması amacıyla görevlendirildi.

Tekirdağ, Çevik Kuvvet Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Yadigar I. da bu kapsamda Gaziantep'in İslahiye ilçesinde görevlendirildi. Yadigar I., 26 Şubat'ta görevinin sona ermesi sonrası resmi otobüsle Tekirdağ'a döndü. Ancak; otobüsle depremzedeler için hazırlanan birçok yardım malzemesini de Tekirdağ'a getirdiği tespit edildi.

EVİNDEN BİRÇOK YARDIM MALZEMESİ ÇIKTI

İhbar üzerine Tekirdağ Cumhuriyet Başsavclığı'nın talimatıyla emniyet müdürü gözaltına alındı. Yadigar I'nın evinde yapılan aramada; 1 Jeneratör, 2 Büyük Çadır, 5 Siyah Renkli Ara ve Bağlantı Kablosu, 9 Şişme Yatak, 5 Uyku Tulumu, 5 Seyahat Çantası, 7 Bere, 2 Bot, 2 Yağmurluk Kaban, 5 Yağmurluk Üstü, 1 Yağmurluk Altı, 4 Küçük Çadır, 15 kilo Köpek Maması, 3 Elektirikli Isıtıcı ve Adet Kettle Isıtıcı ele geçirildi.

ADLİ KONTROLLE BIRAKILDI, SAVCILIK İTİRAZ ETTİ

Gözaltına alınan Emniyet Müdürü Yadigar I. adliye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından da "hırsızlık" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Ancak; hakimlik emniyet müdürünü adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Savcılık bu karara itiraz etti. Şimdi itirazın sonucu bekleniyor.