AK Parti'den flaş açıklama

AK Parti'den flaş açıklama

Çelik Kılıçdaroğlu'nun Aile Bakanı hakkında söylediği tepki çeken sözleri için

"Kılıçdaroğlu düzeltme fırsatına rağmen sözlerinin arkasında durdu. Kılıçdaroğlu Türk siyaseti için problem olmanın ötesine geçmiş, bir ahlaki problem haline gelmiştir.Bir genel başkanın kadın bakan için söylediği bu sözler Kılıçdaroğlu ile anılacak." dedi.

Kılıçdaroğlu'nu bir kez daha kınıyoruz.

Aslında bir iki sağduyulu açıklama vardı CHP'den. Bunu büyütebilselerdi bir çıkış noktası olacaktır. Siyasi ve ahlaki açıdan sorunlu bu açıklamalar hiçbir şekilde kabul edilemez.

Çeşitli söylemler hatırlıyoruz. Ama en vahimi budur. Bir siyasetçiden ortaya çıkması, bunu bir hanımefendiye söylemiş olması, Kılıçdaroğlu ile beraber anılacak. Toplumun duyarlı kesimlerine bunu protesto eden kadınlara teşekkür ediyoruz. Partiler üstü ortak bir tutum alınmasını tavsiye ediyoruz.

AZERBAYCAN -ERMENİSTAN

İki devlet tek milletiz. Türkiye Azebaycan'ın haklı davasının yanındadır. Azerbaycanın sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. Azerbaycan'ın şehitleri bizim şehitlerimizdir. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum

Biz Azerbaycan'ı ne zaman anarsak "Can Azerbaycan" olarak anıyoruz.

Sayın Aliyev'le Sayın Cumhurbaşkanımız'ın kardeşane fotoğraf her iki milletimizin hafızasında ve coğrafyamızın başka yerlerinde de her zaman saygı ve sevgiyle hatırlanacaktır.

Türkiye Ermenistan ile ilişkilerinin normalleşmesi döneminde de Azerbaycan'ın haklarını korunmasını da ön şart saymıştır. Azerbaycan politikası bizim milli politikamızın davasıdır. Sizin şehitleriniz bizim şehitlerimizdir. Bugünlerde 'İşgale dur de' şeklindeki kampanyaya destek veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti her zaman Azerbaycan'ın yanındadır.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Yeni anayasa çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çelik, CHP'nin anayasa çalışmalarını sabote ettiğini ileri sürdü.

Başkanlık sistemi nedeniyle tartışmaların sona erdirildiğini dile getiren Çelik, "Uzlaşma komisyonu dağıtılmadan tartışma sürdürülebilirdi. Madem başkanlık sistemine karşısınız, parlamenter sisteme ilişkin teklifinizi getirin demiştim, onu da yapmadılar. Biz yeni anayasayı konuşmak istiyoruz. Ama onlar ısrarla etiketleri çarpıştırmak istiyorlar. Siyasi açıdan kendine güvenen ortaya çıkabilirdi ama bu tartışmadan kaçtılar. Bizim takvimimiz kendi tutarlılığı içinde ilerlemektedir" diye konuştu.