AK Parti Sözcüsü Çelik: "Bu bayrağın gölgesi altında kardeşçe yaşamamızı istemiyorlar"

AK Parti Sözcüsü Çelik: "Bu bayrağın gölgesi altında kardeşçe yaşamamızı istemiyorlar"

Adana'dan AK Parti milletvekili adayı Ömer Çelik, Kozan ilçesi Acarmantaş Mahallesi'nde kalabalığa hitap etti.

Cumhur İttifakı karşısında bir yapı ve oluşumun olduğunu belirten Çelik, bunların amacının Recep Tayyip Erdoğan'ı, AK Parti'yi, Cumhur İttifakı'nı göndermek olduğunu dile getirdi.

Birilerinin büyüyen, gelişen ve ileriye giden Türkiye'yi istemediğini aktaran Çelik, şöyle konuştu:

"Bu bayrağın gölgesi altında kardeşçe yaşamamızı istemiyorlar. Her gün 'kardeşlik, demokrasi' diyenlerin hayatlarında demokrasi yok. Dillerinden yeri geliyor terör örgütlerine söyleyemedikleri zehri Cumhurbaşkanı'mıza karşı akıtmaya kalkıyorlar. Cumhurbaşkanı'mız sınırımızın yakınında terör devletçiği kurmaya kalkanlara, Türkiye'mizi, insanımızı, askerimizi, polisimizi, jandarmamızı hedef alanlara karşı 'sakın sınıra yaklaşmayın, bir gece ansızın gelebiliriz' dediğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi bu terör örgütleriyle mücadele etmek için tezkere çıkarmaya kalktığı zaman Mecliste tezkereye kim karşı çıktı? Birincisi Cumhuriyet Halk Partisi, ikincisi HDP. HDP'nin niye karşı çıktığını biliyoruz. 'PKK'ya karşı operasyon yapılmasın, bu terör örgütleriyle mücadele edilmesin' diye karşı çıkıyor. Burada asıl mesele CHP'nin niye karşı çıktığıdır? CHP'nin, karşımızdaki ittifakın adayı bunların cevabını verdi mi? Tezkereye niye karşı çıktığını bu millete, memlekete Adanalı'ya, Kozanlı'ya izah etti mi?"

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Karadeniz gazının ilk ateşini yaktığını hatırlatarak şunları söyledi:

"Bütün dünyadaki manşetleri izledik. Dünya bu haberi şöyle gördü; 'Çılgın Türkler durdurulamıyor. Erdoğan her gün yeni bir proje açıklıyor. Hiç kimse Erdoğan'ı durduramıyor. Türkiye'nin ve Erdoğan'ın büyük yürüyüşü devam ediyor. Yine Erdoğan bütün dünyayı şaşırttı.' Peki Türkiye'deki muhalefet ne dedi? 'Böyle bir gaz gerçekten var mı yok mu bilmiyoruz. Acaba Putin'in hediyesi olabilir mi?' dedi. Peki bunu diyenler kim? Bir yıl boyunca masada adaylarını belli etmek için toplantı üstüne toplantı yapıp, bir yıl sonra 'Ya bu masa, kumar masasıymış' deyip, masadan kalkanlar."

Terör örgütlerinin her gün "Bizim amacımız Erdoğan'ın iktidardan gitmesidir" diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a düşmanlıklarını ilan ettiğini belirten Çelik, bunlara karşı en güzel cevabı milletin vereceğini, vatandaşların 14 Mayıs'ta Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti, Cumhur İttifakı diyeceğini aktardı.