Akşener, ‘Teklif gelirse aday olurum’ diyen Ersan Şen’i aradı: "Ciddi misiniz?"

Akşener, ‘Teklif gelirse aday olurum’ diyen Ersan Şen’i aradı: "Ciddi misiniz?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını kabul etmeyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, Prof. Dr. Ersan Şen’den çağrı geldi.

Habertürk TV'deki 'Olaylar ve Görüşler' programının canlı yayınında konuşan hukuk profesörü Ersan Şen, İYİ Parti’den talep gelmesi durumunda aday olabileceğini, görevden kaçmayacağını söyledi.

Ersan Şen, şunları söyledi:

Bu zaman Türk Milleti'nin birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu zamandır. Halk teveccüh göstermişse, 13. Cumhurbaşkanlığı için aday olurum. Bu milletin tercihidir.

Millet bunu istiyorsa, yüce Türk milleti, bunun önünde kimse duramaz. Bunda bir tereddüt yok. Ben birileri gibi kaçmıyorum da uzaklaşmıyorum da.

Millet teveccüh gösteriyor, millettin bu şekilde bir isteği var. Bize geliyor. Elbette adayım. Niye adayı olmayayım.

Bu sadece benim isteğimle olabilecek bir husus değil. Eğer sizi halk bir yere götürmek isterse götürür, indirmek isterse indirir. Bu yüce halkın, yüce milletin tercihidir.

Gazeteci Faruk Aksoy'un "Ersan Hocam, Meral Hanım arayıp sizi Cumhurbaşkanı adayımız olarak görmek istiyoruz dese ne yaparsınız?" sorusu üzerine söz konusu açıklamaları yapan Ersan Şen, "Sayın Meral Akşener’den ve İYİ Parti’den böyle bir teklif gelirse elbette seve seve kabul ederim" ifadelerini kullandı.

Program devam ederken, Ersan Şen, İYİ Parti lideri Meral Akşener tarafından reklam arasında arandığını söyledi.

Ersan Şen, “Program arasında sayın Buğra Kavuncu aradı, 'Sayın Genel Başkan Akşener sizinle görüşmek istiyor' dedi. Görüştüm, kendisi dedi ki 'ciddi misiniz?', ben de 'ciddiyim' deyince, 'gelin görüşelim' dedi” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

Ben gayet ciddiyim. Oturur konuşuruz. Değişime ihtiyaç var, elimi taşın altına koyuyorum. Herkese eşit mesafedeyim, kimsenin şüphesi olmasın. Muhtemelen bu hafta içinde bir görüşme gerçekleştireceğiz..