Ankara'da patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var!

Ankara'da patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var!

Ankara Kızılay'da saat 18.45 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre patlama, Güven Park'ta otobüs duraklarının olduğu bölgede gerçekleşti.
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, ilk belirlemelere göre patlamada 27 kişinin hayatını kaybettiği, 75 kişinin de yaralandığı bildirildi.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA SALDIRI
Patlamanın nedenine ilişkin ise henüz resmi bir açıklama gelmedi.
Ancak görgü tanıklarının ifadesine göre, patlamaya bomba yüklü araçla gerçekleştirilen bir saldırının neden olduğu belirtiliyor.
Patlama sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Ankara'nın birçok bölgesinden duyulan patlama nedeniyle çok sayıda araç ve belediye otobüsü de zarar gördü.
Patlamanın ardından yaralılara ilk müdahale yapıldı ve yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırılıyor.
Yaralıların bir bölümü Ankara Numune Hastanesi'ne götürüldü. İlk bilgilere göre, 15 yaralı burada tedavi altına alındı. Ayrıca hastane girişine yaralıların listesi asıldı.

Güvenlik güçleri, ikinci bir patlama olasılığına karşı bölgeyi boşalttı ve güvenlik çemberi oluşturdu.
Olay yeri inceleme ekipleri patlamanın nedenini belirlemek için olay yerinde.

GEÇİCİ YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Ankara Kızılay'da meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.