Bakan Bozdağ'dan 'İmralı' iddiası sonrası çağrı: Akşener açıklamazsa yayınlayacağım

Bakan Bozdağ'dan 'İmralı' iddiası sonrası çağrı: Akşener açıklamazsa yayınlayacağım

14 Mayıs seçimleri için geri sayım sürüyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

"ASIL MANŞETİ MİLLETİMİZ ATACAK"

The Economist'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almasıyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye'deki seçimlere müdahale etmeye çalışıyorlar. Asıl manşeti 14 Mayıs'ta milletimiz atacaktır." dedi.

"HANGİ HEDEFLERDE BİRLİK İÇİNDESİNİZ?"

HDP'nin Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'da destek açıklamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Bozdağ, "HDP'nin Kılıçdaroğlu'nun destekleme kararı almaları, onların bir hedef birliği içinde olduklarını gösteriyor. Hangi hedeflerde birlik içindesiniz? Eş başkanlarla neler konuşuldu? Sayın Kılıçdaroğlu hangi sözleri verdi? HDP'ye verdiğiniz taahhütler neler? Kılıçdaroğlu bunları Türkiye kamuoyuna açıklamalı." ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU, KUMPASI İTİRAF ETTİ"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisiyle ilgili kayıtlar olduğu yönündeki açıklamalarını değerlendiren Bozdağ, "Kılıçdaroğlu, yıllar sonra da olsa cumhurbaşkanımıza kumpas kurulduğunu, o kasetlerin kurmaca olduğunu itiraf etmiş oldu. Kendisinin de o kumpasa destek vermiş olduğunu itiraf etti. Soruşturmalar vardı, onları ifşa etmek suçken Kılıçdaroğlu o kasetleri getirip grupta dinletti ki millete hakikatmiş gibi gösterdi. Vaktiyle Türk halkını aldattığını gösteriyor bu. Sayın Kılıçdaroğlu'nu aldattığı Türk halkından özür dilemeye davet ediyorum." dedi.

"BÜTÜN YAZIŞMALARI PAYLAŞACAĞIM"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'İmralı' ile görüşme olduğu yönündeki iddialara yanıt veren Bakan Bozdağ, "Teknik çalışma yazılarını çarpıtıyorlar, çık açıkla. Öcalan ile görüşmeyle hiç alakası yok. Teknik ihtiyaçları gidermek için yapılan şeyler. O çerçevede yapılan bir çalışmayı Öcalan ile görüşme olarak sunuyorsunuz. Bu ahlaksızlık. Kandil açıklama yapıyor, Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz diye. Onlar ne dedi, terör varsa biz yokuz diye. Söylediklerini çiğnemek için bunu söylüyorlar. O hakimin adını açıklayın. O belgeleri yayınlamazlarsa yarın ben bütün basınla yazışmaları paylaşacağım. Yayınlamaları çağrısında bulunuyorum." dedi.

"SEÇİMDE HALKIN VERDİĞİ İRADE DARBE OLMAZ"

'Siyasi darbe' polemiğiyle ilgili soruyu yanıtlayan Bakan Bozdağ, "Onların kasıtları açık ama bu kasıtlar üzerinden çarpıtma yapıyorlar. Türkiye'deki sistem değişikliği üzerinden yürüyen süreç var. Seçimde halkın verdiği irade darbe olmaz. AK Parti'nin kurulduğu günden savunduğu şey milletin sandıkta verdiği iradenin korunması gerektiği. Milletin iradesi ile iktidarda kalan partinin milletin iradesini tartışması söz konusu değil, milletin iradesi başımızın tacıdır. Milletin iradesi bir darbe olarak anlaşılamaz. Mehmet Uçum'un söylediği o değil. Süleyman bey de Mehmet bey de demokrat biridir. Mlletin iradesine darbe demeyecek kişilerdir." dedi.