Bayram ikramiyesi alamayanlar dikkat! SGK açıkladı

Bayram ikramiyesi alamayanlar dikkat! SGK açıkladı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli maaşı bağlama işlemlerini nisan ayında tamamlanan ve Ramazan Bayramı ikramiyesi alamayanların ikramiyelerine ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

SGK, Nisan ayı içerisinde hak sahibi olan ancak Ramazan Bayramı ikramiyesi alamayanların ikramiyelerinin 9 Mayıs tarihinde yatırılacağını duyurdu. SGK tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İŞTE RAMAZAN BAYRAMI İKRAMİYELERİNİN ÖDENECEĞİ TARİH!

"Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla, Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödenmektedir. 2023 yılı Mart ayı öncesinde gelir ve aylık almakta olanlar ile Mart ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlananların Ramazan Bayramı ikramiyeleri 14-19 Nisan 2023 tarih aralığında ödenmiştir. Nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ise 9 Mayıs 2023 tarihinde ödenecektir."

EYT'LİLER DE ÖDEME ALACAK!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesiyle ilgili çalışmanın EYT düzenlemesi kapsamında emekli olanları da kapsayacağını bildirmiş ve sözlerine şunları eklemişti: "Önerilerimizi Cumhurbaşkanımızın olumlu değerlendireceğini ümit ediyorum. Bu çalışma emeklilerin hayatında ciddi rahatlama sağlayacak."

BAYRAM İKRAMİYESİ 2 BİN TL'YE YÜKSELTİLDİ

Öte yandan emeklilerin aldığı ikramiye tutarı Ramazan Bayramı itibarıyla 1100 liradan 2000 liraya çıkarılmıştı. Böylelikle Ramazan Bayramı ikramiyelerini gecikmeli olarak alacak EYT'liler 9 Mayıs itibarıyla 2000 lira ödeme alacak.