Brüksel havalimanında patlama

Brüksel havalimanında patlama

Brüksel'deki Zaventem Havalimanında çok şiddetli 2 patlama yaşandı. Yetkililer patlamaların terör saldırısı olabileceğini belirtiyor. Belçika medyasına göre patlamada şu ana kadar 11 kişi hayatını kaybetti. En az 25 kişi de yaralandı. İlk patlamada en az 12 kişinin yaralandığı belirtilmişti.

Brüksel seferini yapan THY uçağı Liege hvalimanına yönlendirildi. Patlamanın ardından havalimanı Türkiye saati ile bu öğlen 12'ye kadar tüm uçuşlara kapatıldı.Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'na doğru giden tren seferleri durduruldu. Havalimanına giden tüm yollar da kapatıldı.

Patlamanın biri apronda, diğeri terminal binasında meydana geldi. Patlamalarda binanın dış camlarının tamamen kırıldığı ifade edilyor.


Havalimanının karşısındaki bina sahra hastanesine dönüştürüldü.

Yetkililer patlamaların IŞİD bağlantılı terör saldırısı olabileceğini belirtiyor. 13 Kasım 2015'te meydana gelen ve 130 kişinin ölümüyle sonuçlanan Paris saldırılarını gerçekleştiren IŞİD üyesi Salah Abdeslam, gerçtiğimiz cuma günü Belçika’nın başkenti Brüksel’de yakalanmıştı.