Bursa iş dünyası terörü lanetledi

Bursa iş dünyası terörü lanetledi
BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Halil Atalay:

“Bu saldırı, bir kez daha göstermiştir ki bölgesinde gelişen ve söz sahibi olan bir Türkiye istenmemektedir. Ülkemizin imajını zedelemeye, vatandaşlarımızı tedirginliğe sevk etmeye yönelik olduğunu düşündüğümüz bu saldırıyı şiddetle kınadığımızı belirtir; birliğimize ve kardeşliğimize kast edenler biran önce o rüyadan uyanmalıdır. Kalleş saldırı neticesinde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz. “BUMİAD Başkanı M. Orhan Efe:

“Ankara’da dün akşam sivil vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen alçak saldırıyı lanetliyoruz.Acımız çok büyük. Terör konusunda tüm kurum ve kuruluşların dik durması ve sert tavır koyması kaçınılmazdır. Ancak, önemli bir diğer konu karamsarlığa kapılmamaktır. Terör örgütlerinin en büyük hedefi toplumda yılgınlık ve moral çöküntüsü yaratmaktır. Dolayısıyla standart yaşamımız aynen devam etmek zorundadır. Hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmezliğine, bayrağının sonsuza dek dalgalanmasına en ufak bir zarar veremeyecektir.Dün akşamki saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. “BURPAS Başkanı Biliktü:

“Ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne yönelik gerçekleştirilen insanlık dışı saldırıyı kınıyoruz. Acımız sonsuz. Bu hain saldırının faillerinin bir an önce yargı önüne çıkarılacağına inanıyoruz. Dün akşamki menfur olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye’nin bütünlüğünü bozmak isteyenlere karşı her zaman olduğu gibi sağ duyuyla hareket edeceğimize inanıyoruz.”Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı:

“34 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği ve birçok vatandaşımızın yaralandığı hain saldırının derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Ankara’da gerçekleşen kalleş saldırı, terörün soğuk yüzünü bir kez daha ve en net şekilde göstermiştir. Bu saldırıyı düzenleyenler elbette tarih önünde en ağır şekilde hesap vereceklerdir. Yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır dilerken, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar temenni ederiz. Milletimizin başı sağ olsun.”KSİAD Başkanı Yalçın Toy:

“Terör, kanlı yüzünü pazar akşamı yine gösterdi. Ankara’da gerçekleşen terör saldırısının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ülkemizi yasa boğan menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yararlılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Ülkemizin milli birlik ve bütünlüğüne kast eden hain odaklar kardeşlikle yoğrulmuş bu topraklarda hiçbir zaman karanlık emellerine ulaşamayacaklar.”MÜSİAD Bursa Başkanı Mustafa GÜRSES:

“MÜSİAD olarak, Ankara’da düzenlenen terör saldırısını lanetliyoruz. Kardeşlerimizin hayatını, evlatlarımızın geleceğini ve milletimizin birliğini hedef alan bu alçak saldırılar amacına ulaşmayacak, bizleri yıldıramayacaktır. Dün birlik açıklaması yapan terör örgütleri ülkemizin ve milletimizin birliğini yıkamayacaktır. Türkiye teröre boyun eğmeyecek, terör Türkiye’ye boyun eğecektir. Milletçe bir kez daha canımız yandı. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral:

“Ankara'da gerçekleşen menfur saldırıyı tüm kalbimizle lanetliyoruz. Terörün insanlık tanımayan çirkin yüzü bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ülke olarak bu gibi saldırıların her zaman karşısında olacağımızı açıkça ifade etmek istiyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Hakk'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. “İSSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Altınöz:

“İSSİAD olarak, dili, dini, ırkı ve mazereti olmayan terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Millet olarak bugüne kadar yaşanan tüm olaylarda dimdik ayakta kaldığımızı hep gösterdik. U bilinmelidir ki, millet olarak yine ayaktayız ve teröre karşı etkin mücadelemiz devam ettireceğiz. Bu vesile ile Ankara’da yaşanan alçakça saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. “İMOS Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ:

“Ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bir zamanda meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Hainliğin, sinsiliğin ve kalleşliğin bir metot olarak kullanıldığı bu terör yolunun er ya da geç kapanacağına olan inancımız asla bitmeyecektir. Bu duygu ve düşünceler ile gerçekleşen menfur saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. “İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu:

“Ankara’da gerçekleştirilen ve ülkemizin istikrarını, birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik düzenlenen menfur terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Şer odakları tarafından Ankara’da haince planlanan ve tüm masum halkımızı hedef alan menfur saldırı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Gün birlik olma, sağduyumuzu koruma ve ülkemiz için her zamankinden daha fazla çalışma günüdür.”BALKANTÜRKSİAD Başkanı Levent Bilek:

“Ankara Kızılay'da yaşanan ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik menfur saldırı hepimizi derinden üzmüştür. Bu alçakça terör eylemleri hedefe ulaşması bir yana bizleri daha güçlü bir şekilde bir araya getirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Bir kez daha, saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz.”TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Osman Arslan:

“Sivil vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu bir alanda gerçekleşen acımasız ve hain saldırıyı bütün nefretimizle lanetliyoruz. Masum vatandaşlarımızı hedef alarak kan dökmeye, can yakmaya yönelik yapılan bu eylemler, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Bu zor günlerden ancak sağduyumuzla, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek çıkabiliriz. TÜMSİAD Bursa Şubesi olarak hayatını kaybedenlere Yüce Allahtan rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyoruz.”