Büyük açılış bugün!

Büyük açılış bugün!

İstanbul'un merakla beklenen üçüncü havalimanında sona gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün açılışını yapacağı İstanbul Yeni Havalimanı, ilk fazının açılmasıyla birlikte yılda 90 milyon yolcuya hizmet verecek. 2023 yılına kadar tüm fazların devreye girmesiyle yıllık yolcun kapasitesi 200 milyon kişiye çıkacak Türkiye'nin en büyük havalimanı, dünyanın da en büyük havalimanı olacak.

Türkiye'nin dev projesi İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmasına sayılı saatler kaldı. İstanbul Yeni Havalimanı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle açılacak.

HABERİN DEVAMI

İstanbul Yeni Havalimanı ilk fazın açılmasıyla yılda 90 milyon yolcuya hizmet verecek. 

İlk etapta Türk Hava Yolları (THY) iç hatlarda Ankara, İzmir ve Antalya'ya karşılıklı birer uçuş gerçekleştirecek. Yeni havalimanın ilk dış hat noktaları ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Azerbaycan olacak. İlk aşamada günde 5 kalkış ve 5 iniş gerçekleşecek.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ 

Atatürk Havalimanı'ndan taşınmanın tamamlanmasının ardından günde 2 bin uçağın iniş-kalkış yapabileceği yeni havalimanında, 350'den fazla destinasyona uçuş gerçekleştirilecek ve 250 havayolu şirketine hizmet verilecek.