Deprem için 14 Mart'ı işaret etmişti! Cübbeli Ahmet'in kehaneti tutmadı

Deprem için 14 Mart'ı işaret etmişti! Cübbeli Ahmet'in kehaneti tutmadı

Kahramanmaraş'ta yaşanan iki büyük deprem sonrası binlerce canımızı yitirdik. Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ederken vatandaş da epey tedirgin. Geçtiğimiz günlerde Ahmet Mahmut Ünlü kamuoyunda bilinen adıyla Cübbeli Ahmet Hoca 14 Mart'a işaret etmişti. Bu açıklama ile birlikte Kayserililer evlerine giremez oldu. 

Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde yaptığı deprem açıklamasında, "Bir arkadaş derneğe rüyasını atmış, dernekten de bana yazılı şekilde rüyayı gönderdiler. Rüya bizi bağlamaz ama ben rüyada demişim ki '14.3 buna dikkat et.' O da '3'üncü ayın 14'üne dikkat et' diye anlamış.

Yazı bende, telefonuma atmışlar. Halbuki ben bunu size diyecektim. Ancak arkadaşın bu rüyayı görmesinden dolayı öne çektim. 

3'üncü ay mart oluyor, 14'ü de Salı'yı Çarşamba'ya bağlayan gece oluyor. Bunun özelliği Rumi takvime göre ilk çarşamba olmasıdır. Biz bunu 1 hafta önce arkadaşlarla takvime bakıp tespit etmiştik" dedi. 

Bu açıklamanın ardından deprem fırtınasındaki Kayserililer paniğe kapılarak, parklara kurdukları çadırlarda yaşamaya başladı.

14 Mart'ta deprem olmayınca yeniden bir video yayınlayarak Kayserililere seslenen Cübbeli Ahmet Hoca, "14 Mart'tan korkmasalardı pek de izlemezlerdi. Bir korktular ki bütün bir Kayseri'de evde yatan yok. Ne dedik? Bir şey demedik ki. Kayseri rahat uyu. Fitne yok, bir şey yok. Kayseri'ye selamlar olsun" dedi.