Diyanet İşleri Başkanlığı, Tasarruf Tedbirleri Kapsamında Audi A8'in İadesini Yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Tasarruf Tedbirleri Kapsamında Audi A8'in İadesini Yaptı
Tasarruf tedbirleri çerçevesinde, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kullanımında olan bir adet Audi A8 aracı iade edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, kamuoyunun yakından takip ettiği tasarruf tedbirleri kapsamında harekete geçerek bir adet Audi A8 aracını iade ettiğini duyurdu. Başkanlık, demirbaş eşya, büro malzemesi ve kırtasiye gibi alımların yalnızca acil ihtiyaçlar dışında yapılmayacağını vurguladı.

Diyanet'ten yapılan açıklama şöyle;

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlık olarak uygulayacağımız tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılmasında fayda mülahaza edilmiştir.

17 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlığımız tarafından ilk etapta;

- Tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve Başkanlığımıza ait diğer mekanlarda yapılması ve içeriği müsait eğitim programlarının çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

- Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet Audi A8 araç iade edilmiştir.

- Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır.

- Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır.

- Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır.

- Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir.

Bu bağlamda, tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda Başkanlık merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak ve takip edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.