Erdoğan Irak'tan Türkiye'ye Dönüyor

Erdoğan Irak'tan Türkiye'ye Dönüyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın başkenti Bağdat ve Erbil kentlerinde gerçekleştirdiği resmi temaslarını tamamlayarak Türkiye'ye dönüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın resmi temaslarını tamamlayarak, "TC-CAN" uçağıyla Türkiye'ye dönüş yapıyor. Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil kentlerindeki ziyaretleri, önemli görüşmelere sahne oldu.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ve Başbakanı Mesrur Barzani, Erdoğan'ı Erbil Uluslararası Havalimanı'nda uğurladı. IKBY Bakanları, Erbil Valisi ve Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu görevlileri de veda töreninde yer aldı.

Erdoğan'ın yanında bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da Ankara'ya dönüş yaptı.