Genç Parti'nin yeni genel başkanı Murat Hakan Uzan oldu

Genç Parti'nin yeni genel başkanı Murat Hakan Uzan oldu

Genç Parti'nin 5. Olağan Kongresi, Yenimahalle Belediyesi'ne bağlı 'Dört Mevsim Salonu'nda gerçekleştirildi. Partinin Kurucu Genel Başkanı olan ve 10 yıldır Fransa'da yaşayan Cem Uzan, kongreye telekonferans yöntemiyle katıldı. Uzan, seçim vaatlerini sıraladıktan sonra yeni genel başkanın Murat Hakan Uzan olduğunu söyledi

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer ve İYİ Parti Aydın milletvekili Aydın Adnan Sezgin de Genç Parti'nin 5. Olağan Kongresini takip etti.

Logoya ekleme geldi

İki hilal, ortada yıldız altında Genç Parti yazan parti logosuna ekleme geldi. Cem Uzan'ın imzası parti logosuna dahil edildi.

'Alnım açık, başım dik'

Genç Parti kongresinde konuşan Cem Uzan şöyle konuştu;

"Ben sizleri çok özledim umarım sizler de beni özlemişsinizdir. Türk insanı için, Türk milleti için kolları sıvadık tekrar. Bazı gerçekleri çırılçıplak konuşmakta fayda var. 17 senedir büyük bir mağduriyet yaşamaktayım. Ergenekon kumpasını, Balyoz kumpasını herkes biliyor. Nerede o Ergenekon'un savcısı? Takdir Türk milletinindir. İlk kumpas Uzan ailesine kurulan kumpastır. Telsimi yağmaladılar, barajları çaldılar. Hepsinin belgesi var. Star TV yandaşlara bedavadan verildi. Ben hayatımla tehdit edildiğim için sürgüne gittim. Benimle ilgili bir tane mahkumiyet kararı yoktu ben çıktığımda. Alnım açık başım dik."

Cem Uzan, kişisel Twitter hesabında da şu vaatlerde bulundu:

Türkiye'nin ikinci büyük borsası Diyarbakır'a kurulacak.

18 yaşın altındaki kimse anne-baba izni olsa bile evlenemeyecek.

Nasıl ABD'nin Las Vegas'ı varsa Türkiye'nin de böyle bir turizm merkezi olacak. Buraya milyonlarca turist gelecek ve milyarlarca dolar Türkiye'ye akacaktır.

Kripto para önümüzdeki yılların para birimidir. İzmir'de Kripto Para Borsası kurulacaktır. Avrupa'da kripto paranın merkezi İzmir olacak.

Türkiye'nin Yapay zeka merkezleri: Eskişehir, Tekirdağ ve Samsun.

Adalet yok, genel af şart. Çocuk ve Kadın'a karşı işlenen taciz suçlarından mahkum olanlar, cinayet ve cinayete teşebbüs sebebiyle mahkum kimse asla af kapsamında olmayacak.

Vatandaşımız zenginliği tadacak. Nasıl mı? Türkiye soyulmazsa zaten zengin bir ülke.

İşsizlik maaşı, emeklilik maaşı ve asgari ücret euro'ya endeksli olacak ve 3 ayda bir otomatik kur ayarlamasından geçecek.

Almanya ve Fransa ile mevcut olan ekonomik bağlar en üst seviyeye çıkarılacaktır.

Türkiye'deki tüm futbol müsabakaları televizyondan şifresiz olarak yayınlanacaktır.

Gençlik Projesi: Türkiye Varlık Fonu, İstanbul Borsası'nda halka açılacaktır. 70 milyar euro değerindeki hisselerin yüzde 45'i, 18-40 yaş arasındaki tüm gençlerimize bedelsiz olarak verilecektir.