Kırmızı yeleğin altındaki dram! Elif'in defnedildiği mezara asıldı

Kırmızı yeleğin altındaki dram! Elif'in defnedildiği mezara asıldı

Son verilere göre, yaşamını yitiren bin 393 kişi yakınlarının gözyaşları arasında mezarlığıa iş makineleri tarafından yan yana açılan mezarlara defnedildi. Mezar başlarına yakınları tarafından eşarp, seccade ve bere gibi özel eşyalar asıldı. Bir mezarın başında tahtaya asılan kırmızı çocuk montu ise dikkat çekti.

Birbirlerine sarılı halde

Yakınlarının ziyaret ettiği mezarın Elif Çiçek’e ait olduğu, enkazdan birbirlerine sarılı halde bulunan Çiçek ile babası Fehmi Çiçek’in birlikte defnedildiği ortaya çıktı. Ailenin yakını Ünal Tan şunları söyledi:

“Kahramanmaraş merkezli ilk depremde akrabamız olan Fehmi Çiçek’in Çavuşoğlu mahallesindeki evi yıkılıyor. 5 katlı apartmanın birinci katında oturan Çiçek ailesinden baba Fehmi ile kucağındaki kızı Elif, kolon altında kalarak yaşamını yitirdi. Evin hanımı Kudret ile oğlu Samet ise enkazın boşlukta kalması sonucu kurtuldular. Aile, baba ile kızının aynı mezara defnedilmesini istedi. Müftülükte uygun görünce baba kucağında kızı ile defnedildi. Yakınları da Elif’in çok sevdiği kırmızı montu mezar başındaki tahtaya astılar. Bu mezar gibi birçok mezarda eşarp, bere, seccade gibi ölen kişiye ait eşyalar bulunmakta.”