Kızılay saldırısı failinin ailesi işyerini boşalttı

Kızılay saldırısı failinin ailesi işyerini boşalttı

Ankara’da Meydana gelen bombalı saldırının firarisi olan Vahit Ayçil’in Edirne’nin Keşan ilçesinde yaşayan yakınlarına ait olan işyerinde meydana gelen saldırıda, kimliği belirsiz iki genç tarafından işyerinin camları kırılıp, içerisi dağıtılmıştı. Daha sonra ise işyerinin önüne gelen Vahit Ayçil’in amcası A.A, tehdit ve küfürler savurarak, "Bu iş burada kalmayacak. Bu işyerinin ne suçu var" dedikten sonra öfkeli halk tarafından linç edilmek istenmişti.

KEŞAN’I TERKETTİLER
Yaşanan olayın ardından gece geç saatlerde emniyetteki işlemlerinin ardından işyerine gelen A.A ve yakınları, işyerinde bulunan malzeme ve eşyalarını topladı. Daha sonra imalathane ve evlerindeki eşyalarını da toplayan A. alesi Keşan’ı terk etti.

YANGIN ÇIKTI
Öte yandan, eşyaların toplanması sırasında işyerindeki klimanın sökülmesi sırasında küçük çaplı bir yangın da çıktı. Gündüz saatlerinde ise polis ekipleri işyerinde gerekli incelemeleri yaptı. Daha sonra işyeri, sahibine teslim edildi. Öte yandan, gün boyunca işyerinin önünde polis ve çevik kuvvet ekipleri, yaşanabilecek herhangi bir olaya karşı güvenlik önlemi aldı.

KEBAPÇIYA SİLAHLI SALDIRI
Gergin olan Keşan’da gece geç saatlerde ise bir kebapçıya silahlı saldırı yapıldı. Kimliği belirsiz iki kişi tarafından tüfekle işyerinin camlarına ateş edildi. Şans eseri kapalı olan işyerinde yaralanan olmazken, işyerinin camlarında maddi hasar meydana geldi. Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaşanabilecek herhangi bir olaya karşı ilçede geniş güvenlik önlemleri aldı.