Mardin Kızıltepe'den acı haber

Mardin Kızıltepe'den acı haber

Genelkurmay Başkanlığı, Mardin Kızıltepe Askerlik Şube Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda 1 askerin şehit düştüğünü, yabancı uyruklu bir kişinin öldüğünü ve biri sivil güvenlik görevlisi olmak üzere 17 vatandaşın yaralandığını açıkladı.

GENELKURMAY DUYURDU

Genelkurmay'dan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "Mardin Kızıltepe Askerlik Şube Başkanlığına bombalı araçla saldırı gerçekleştirilmiş, bir kahraman silah arkadaşımız ve bir sivil güvenlik görevlisi hafif yaralanmış, bölgede bulunan yabancı uyruklu bir şahıs hayatını kaybetmiş ve 16 vatandaş yaralanmıştır."

4 İLDE OPERASYON: 12 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Genelkurmay Başkanlığı, 4 ilde yapılan operasyonlarda 12 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

- Hatay/Belen'de icra edilen operasyonda 1 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, beraberinde bir adet M-16 piyade tüfeği, beş adet dolu şarjörü, iki adet el bombası ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

- Şanlıurfa'da, Suriye'den Türkiye sınırına gelen PKK/PYD terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

- Mardin/Midyat'ta, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

- Bitlis/Tatvan'da yapılan arazi aramasında bölücü terör örgütü tarafından tuzaklanmış olan iki adet el yapımı patlayıcı bulunarak imha edilmiştir.

- Şırnak/İdil'de icra edilen operasyonda; bir adet Biksi makineli tüfeği, 3.000 adet Biksi fişeği, yedi adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 24 adet Kaleşnikof şarjörü, sekiz adet el bombası ve bir adet fotoğraf makinesi ele geçirilmiştir.

- Iğdır'da, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık eden iki şahıs yakalanmış, şahısların evlerinde yapılan aramalarda iki adet Kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet 7,7 mm İngiliz piyade tüfeği, bir adet ruhsatsız av tüfeği, bir adet kuru sıkı tabanca, 209 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 60 adet 7,7 mm İngiliz piyade tüfeği fişeği,180 adet Kaleşnikof piyade tüfeği mermisi, 184 adet G3 piyade tüfeği mermisi ele geçirilmiştir.

- Muş'ta bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanarak gözaltına alınmıştır.

- Gaziantep'te IŞİD terör örgütü üyesi, yabancı uyruklu beş şahıs yakalanmıştır.

- Bingöl'de bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık eden beş şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, bir adet tabanca, bir adet şarjör,13 adet fişeği, bir adet kuru sıkı tabanca, iki adet av tüfeği ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir."