Memleket Partisi Genel Başkanı İnce kendi imza kampanyasını başlattı

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce kendi imza kampanyasını başlattı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, YSK'ya yaptığı Cumhurbaşkanlığı adaylığının ardından 100 bin imza kampanyasını başlattı. Parti kurmayları ile birlikte Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına gelen İnce, "Tek adam yönetiminin karşılığı, ya da onun rakibi tek aday olamaz. Tek adaylıktan bıkmışken, tek adaylık dayatmasına da karşı çıkacağız. Bu bir demokrasidir" dedi.

Kızılırmak Caddesi üzerindeki Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sevenleri tarafından "Başkan İnce" sloganları ile karşılandı. Doğrudan İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kar'ın yanına geçen İnce, kimlik kartını vererek, kendisine uzatılan formu tebessüm ederek imzaladı.

Hızlı bir şekilde kendisini bekleyen gazetecilerin karşısına çıkan İnce, daha sonra şöyle konuştu:

"BEN DEMOKRATİK HAKKIMI KULLANIYORUM"

Değerli arkadaşlar, 20 yılın sonunda hepimiz tek adam yönetiminden şikayetçiyiz. Tek adam yönetiminin karşılığı, ya da onun rakibi tek aday olamaz. Tek adaylıktan bıkmışken, tek adaylık dayatmasına da karşı çıkacağız. Bu bir demokrasidir. Demokrasiler, seçme ve seçilme üzerine kurulur. Neden, yani bu ihale takımı gibi oldu bu. 'Kimse ihaleye girmesin. İhaleye girenin ayağını kırarım. Seni tehdit ederim. Böyle bir şey yok. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. Siz adayınıza güvenmiyor musunuz da, bana aday olamazsın diye bağırıyorsun. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum.