Motosiklet Sürücüleri Oğuz Murat Aci İçin Adalet Sürüşü Gerçekleştirdi

Motosiklet Sürücüleri Oğuz Murat Aci İçin Adalet Sürüşü Gerçekleştirdi
Yazar Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlunun Eyüpsultan'da karıştığı kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci için toplanan motosikletliler, adalet sürüşü gerçekleştirdi.

Yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlunun Eyüpsultan'da karıştığı kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci için toplanan motosikletliler, adalet sürüşü düzenledi.

Aci'nin kabri başında yapılan ziyaret sonrası baba Özer Aci, "Eli kelepçeli geleceklerine, kendileri uçağa binip gelsin, adalete teslim olsunlar" dedi.

1 Mart 2024 tarihinde Eyüpsultan'da yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlu T.C.'nin karıştığı trafik kazasında 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci'nin hayatını kaybetmesi ve ardından anne oğulun ABD'ye kaçmasıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Soruşturma süreci içerisinde, bir araya gelen çok sayıda motosikletli, Oğuz Murat Aci için adalet sürüşü gerçekleştirdi.

Türkiye Kızılelma Motosiklet Kulübü'nün liderliğinde bir araya gelen motosiklet sürücüleri yazar Eylem Tok’un evinin önünde bir açıklama yaptı ardından kaza yerine giderek karanfiller bırakıldı. Son olarak, Aci'nin kabri ziyaret edildi.

Oğuz Murat Aci'nin babası Özer Aci, kendisi olsun ya da olmasın bu davayı devam ettirecek tertemiz yürekler olduğunu gördüğünü belirterek, "Bu davayı bırakmayacağım. Ben eminim ki bu gitgide büyüyecek, devam edecek, onlar teslim olana kadar. Bir an önce adalete teslim olsunlar. Biz hak istiyoruz, hukuk istiyoruz, adalet diyoruz. Sesimizi duysunlar, eninde sonunda duyacaklar, kaçacak yerleri yok. Eli kelepçeli geleceklerine, kendileri uçağa binip gelsin, adalete teslim olsunlar. Ayşe Ceren S. neden tutuklandı bilmiyorum, neden serbest bırakıldı onu da bilmiyorum. Sonuçta o da bir çalışan. Aralarındaki ilişkiyi bilmiyorum ama yanlış kişi tutuklandı, yanlış zamanda da bırakıldı. Benimle irtibat hala kurmadılar. Kazanın 3. günü baba Bülent Cihantimur ile görüşmüştüm. Bunu da basından hiç gizlemedim. 15'inci gün adliyede ifade verdikten sonra, 'Acılı ailenin yanındayım' demişti. Bugün 52. gün, bizim yanımızda olmadı, bu saatten sonra da olmasın” dedi.