Nusaybin'den acı haber geldi: Binbaşı ve astsubay şehit oldu

Nusaybin'den acı haber geldi: Binbaşı ve astsubay şehit oldu

Nusaybin İlçesi'nde 14 Mart tarihinde uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte, polis ve jandarma özel harekat timlerinin ortak yürüttüğü operasyonlar sürüyor. Bugün Dicle Mahallesi Menekşe Sokak'ta hareket halinde bulunan askeri time, teröristler roketatarlı saldırı düzenledi.

Saldırıda yaralanan 3 asker Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak yaralılardan durumu ağır olan Binbaşı Turgay Çelik ile astsubay Selçuk Karabakla doktorların tüm müdahalesine rağmen şehit oldu. Yaralı diğer askerin tedavisi ise sürüyor.Şehit Binbaşı Turgay Çelik ile Astsubay Selçuk Karabakla'nın Bingöl'den bir süre önce geçici görevle Nusaybin'e gittikleri belirtildi.
GENELKURMAY AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanlığı da saldırıyla ilgili olarak internet sitesinde şu açıklamayı yaptı:

"04 Nisan 2016 Pazartesi günü Mardin ili Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmişler ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

BİNBAŞI'NIN EVİNDE YAS VAR

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Binbaşı Turgay Çelik'in baba evi yasa büründü.

Eyüp Çırçır Mahallesi'nde oturan şehidin anne ve babasına, acı haber, askeri yetkililerce verildi.

Haberin aileye ulaşmasının ardından, şehidin yakınları ve komşuları, baba evine taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin ailesinin yaşadığı eve ve sokağa Türk bayrakları asılırken, sağlık ekiplerinin de evin önünde beklediği görüldü.

Üç çocuk babası olan Çelik'in cenazesinin, eşinin isteği üzerine bugün ikindi namazının ardından Kayseri'de defnedileceği öğrenildi.Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine şehit ateşi düştü.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Astsubay Üst Çavuş Selçuk Karabakla'nın haberi, memleketi Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine ulaştı. İlçede yaşayan baba Hasan Hüseyin Karabakla'ya acı haberi, İl Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu ve Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı verdi. Jandarma Astsubay Üst Çavuş Selçuk Karabakla'nın şehit olduğunu duyan ilçe sakinleri, baba evine taziye için akın etti.

"TERÖRİSTLERE LANET EDİYORUZ"

Şehidin baba evin önünde açıklama yapan Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, "Türk milleti olarak hepimizin başı sağolsun. Şehit olan tüm polislerimize, askerimize ve koruculara Allah rahmet eylesin. Hayatta kalanlara Allah bol sabırlar versin. Yüreğimiz dağlandı. Tüm Derinkuyu şehidimizin evine geldi. Teröristlere lanet ediyoruz. Tekrar edilmesini istemiyoruz. Hiç kimse moralini bozmasın. Devletimiz bunun hakkından gelir. Devletimiz güçlü, milletimiz büyüktür. Türkiyemiz PKK'nın elinden mutlaka kurtulacaktır." dedi.

"GEÇİCİ GÖREVLİ ÜÇ YER DEĞİŞTİRDİ"

Şehidin kardeşi Yasin Karabakla ise "En son bir yıl önce gelmişti, o zaman görüştük. Birbirimize sarılarak ayrıldık, çok mutluyduk. Ağabeyim müthiş bir adamdı. Benim hem anam hem babamdı. Ağabeyim benim her şeyimdi. Takdiri ilahi, yapacak bir şey yok. Hala inanamıyorum, şaka gibi geliyor. İnanasım gelmiyor. Görev yeri Bingöl'dü. Geçici görevle üç yer değiştirdi. Silopi, Cizre ve Nusaybin'e gitti. En büyüğümüzdü. İki çocuğu vardı. Birisi daha bir yaşında, diğeri de 6 yaşındadır." diye konuştu.

"KUZUM YAKTI BENİ"

Şehidin annesi Döndü Karabakla da "Vatan sağ olsun. Yandı kuzum. Daha dün akşam görüşmüştüm. Göreve çıkacağını söylemişti. O gün bir türlü uyuyamadım. Sonra haberi geldi. Kuzum yaktı beni." şeklinde konuştu.