O ülkede dehşeti yaşatmıştı! 'Çıkarsam yine aynı şeyleri yapacağım'

O ülkede dehşeti yaşatmıştı! 'Çıkarsam yine aynı şeyleri yapacağım'

KKTC bu olayı konuşuyor. Girne'de sabah saatlerinde evinden elinde bıçakla fırlayarak rastgele önüne gelen 49 yaşındaki kadını sebepsiz yere defalarca bıçaklayan 17 yaşındaki T.K. mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede adli şubede görevli personelin aktardıklarına göre zanlı verdiği ifadede çocukluğundan beri cinayet işlemek istediğini ayrıca serbest kalması halinde yeniden aynı şeyleri yapacağını belirtti.

Mahkemede ayrıca zanlının olay yerinde elinde bıçakla suçüstü yakalandığı kaydedilirken soruşturmanın devam ettiğini, zanlının Barış Ruh Hastanesi'ndeki kontrollerinin sürdüğünü ve doktorun kapsamlı bir rapor hazırlaması için daha fazla süreye ihtiyaç duyduğu aktarıldı.

Zanlı ile ilgili sosyal tahkikat yapıldığı, okulu ve arkadaşları ile görüşmeler yapılacağı belirtildi. Mahkemede ayrıca zanlı hakkında soruşturma sürecinde 3 gün daha tutuklu kalması talep edildi.

'ŞİZOFREN OLABİLİR'

Zanlının avukatı ise vakanın normal bir vaka olmadığını, zanlının bazı el çizimlerinin de incelenmesi gerektiğini ve şizofren olabileceği ihtimali olduğunu belirtti ve süreye itiraz etmedi.

Mahkeme aktarılan olguların ardından zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.