Şehit polis damatlığı ile uğurlandı

Şehit polis damatlığı ile uğurlandı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde asker ve polisin ortaklaşa yürüttüğü terör operasyonunda şehit olan 25 yaşındaki Özel Harekat Polisi Oğuzhan Günaydın için memleketi Malatya'da cenaze töreni düzenlendi. Törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe Kaymakamları, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, çok sayıda oda başkanı, kurum müdürleri, polis ve askeri erkan, şehidin ailesi ve mesai arkadaşları katıldı.

Cenaze namazı öncesi şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Görev arkadaşları da şehidi son yolcuğunda bir an olsun yalnız bırakmadı.

Şehidin 2 ay önce nişanlandığı Aybüke Ak, Günaydın'ın özel hareket polisi kepini takarken şehidin en küçük kardeşi Batuhan ise üniformasını giyerek şehit abisini son yolculuğa uğurladı. Anne Şengül Günaydın, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutu başında fotoğrafını eline alarak, "Ben ağlamam dik duracağım ben şehit annesiyim. Ben düşmanı sevindirmem ben kurban olayım yiğidime. 3 oğlum var onları da göndereceğim" diyerek Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehit oğlunun fotoğrafını öpen acılı anne tabuta sarılarak, "Annesi kurban olsun 2 gündür sen yemek yemedin. Kurban olan sana Oğuz'um" diye feryat etti. Daha sonra bayılan anneye sağlık görevlileri müdahalede bulunurken şehidin babası Ali Günaydın ve diğer kardeşleri ise gözyaşlarına boğuldu.

Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından tören mangasının omuzlarında cenaze aracına konulan şehidin naaşı polis şehitliğine götürüldü. Tekbirlerle defin alanına getirilen şehidin naaşı daha sonra gözyaşları arasında ebediyete uğurlandı. Cenaze namazı boyunca polis ekipleri geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı.