TEKNOFEST'te hedef 1 milyon ziyaretçi

TEKNOFEST'te hedef 1 milyon ziyaretçi

Teknofest yani Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, ilk olarak 2018 yılında gerçekleştirildi.

Milyonların heyecanla beklediği Teknofest geldi çattı.

Bu yıl da konuklara muhteşem bir festival yaşatacak.

Hazırlıklar tamamlandı

Gösteri uçakları yerlerini aldı, sahne ve çadırlar hazırlandı. Teknofest için hazırlıklar tamamlandı.

Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen Teknofest; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yapıyor.

Etkinlik, toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye'nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Yüz binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesi için Teknofest kapsamında çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenleniyor.

2018 ve 2019'da İstanbul'da yapıldı

Etkinliğin ilki 2018'de İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirildi. 2018'deki Teknofest kapsamında 14 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarına toplamda 4 bin 333 takım, 20 bin genç başvuru yaptı. 2018'deki festivali 550 bin kişi ziyaret etti.

Teknofest'in ikincisi ise 2019'da İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yapıldı. Teknofest 2019'da 19 farklı kategoride gerçekleştirilen teknoloji yarışmalarına 81 il ve 122 ülkeden 17 bin 373 takım ve 50 bin yarışmacı başvurdu.

Teknofest, 2019 yılında 1 milyon 720 bin ziyaretçiyle "dünyanın en büyük havacılık festivali" haline geldi.