Ünlü Markaların Ambalajlarında Satılan Sahte Vücut Geliştirme İlaçları Ele Geçirildi

Ünlü Markaların Ambalajlarında Satılan Sahte Vücut Geliştirme İlaçları Ele Geçirildi
İzmir'de düzenlenen operasyonda, sağlıksız koşullarda üretilen ve sahte ambalajlarla satılan vücut geliştirme ilaçları ele geçirildi. Olayla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir'de gerçekleştirilen bir operasyonda, gümrük kaçağı ve sağlıksız koşullarda üretilen vücut geliştirme ilaçları ele geçirildi. Sahte ambalajlarla ünlü markalar adı altında satılan bu ilaçların, kargo ile Türkiye'nin dört bir yanına gönderildiği tespit edildi. Operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dört şüphelinin gümrük kaçağı malzemelerin yanı sıra ham madde temin ederek bu maddeleri sağlıksız koşullarda işleyip, vücut geliştirme ilaçları, kilo aldırıcı ve kilo verdirici ürünler haline getirdikten sonra ünlü markaların ambalajlarıyla sattıklarını ortaya çıkardı.

ele-gecirildi.jpg

Uzun süreli teknik ve fiziki takip sonucunda, 11 Haziran'da İzmir'in Konak, Buca ve Karabağlar ilçelerinde bulunan üç adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda piyasa değeri yaklaşık 5 milyon TL olan 44 bin 310 sahte vücut geliştirme hapı, 2 kilo 660 gram toz testosteron ham maddesi, 13 bin 545 paketleme malzemesi, bin 290 farklı boyutlarda şişeli ilaç, 1,75 litre sıvı ham madde, 10 kapak aparatı, beher, şırınga gibi imalat malzemesi ve 1 kompresör ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına alınan O.A., S.A., A.K. ve H.A. isimli şahısların, ele geçirilen sahte ilaçları özellikle müsabakalara hazırlanan vücut geliştirme sporcularına ve amatör olarak fitness yapan kişilere kargo yoluyla Türkiye'nin her noktasına gönderdikleri öğrenildi.

Şüphelilerden H.A.'nın 3 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edilirken, H.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheliler ise işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.