Hayvanlar İçin Foça’da Balkan Rüzgarı

İzmir’in Çiğli ilçesinde yaşayan Makedon göçmeni gençlerin kurduğu Balkan Beatz Orkestar (BBO), Foça Hayvanlara Yardım Derneği (HAYAD)’nin düzenlediği yemekli Türk Balkan gecesinde sokak hayvanlarına yardım için çalacak. Dernek faaliyetlerine...

Hayvanlar İçin Foça’da Balkan Rüzgarı
İzmir’in Çiğli ilçesinde yaşayan Makedon göçmeni gençlerin kurduğu Balkan Beatz Orkestar (BBO), Foça Hayvanlara Yardım Derneği (HAYAD)’nin düzenlediği yemekli Türk Balkan gecesinde sokak hayvanlarına yardım için çalacak. Dernek faaliyetlerine katkı yapmak için ücret almadan performans sergileyecek olan BBO daha önce defalarca çaldıkları Foça’da yeniden Balkan rüzgarları estirecek.
Konuyla ilgili olarak HAYAD ve BBO üyelerinin birlikte katıldığı basın açıklamasında konuşan HAYAD Başkanı Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Huriye Kuruoğlu sokaktaki hayvanlar, barınak ve klinikteki faaliyetlere katkı sağlamak için düzenledikleri geceye tüm halkı davet etti.
“SÜRPRİZLER DE HAZIRLIYORUZ”
Huriye Kuruoğlu, “Üç yıldır sürdürdüğümüz çalışmalarda çok verimli sonuçlar elde ettik. Üyelerimiz ve belediyenin katkıları da var, ama gelirlerimizin önemli bölümünü düzenlediğimiz etkinliklerden elde ediyoruz. 5 Eylül Cuma gecesi saat 20.30’da Foça Belediyesi Yeni Plaj Sosyal Tesisleri’nde başlayacak Türk Balkan gecemiz için yüreği güzel gençlerimizden büyük destek aldık. Hepsini alınlarından öpüyor ve teşekkür ediyorum. Konuklarımıza coşkulu müziklerin yanı sıra bazı sürprizler de hazırlıyoruz. Sadece Foçalıları değil tüm İzmirli hayvan dostlarını aramızda görmek istiyoruz” dedi.
Kuruoğlu, davetiyelerin Foça Pet Shop, Yağmur Tekstil ve Bonjour Kuyumculuk’tan temin edilebileceğini, ayrıca 0 542 723 81 23 numaralı dernek telefonundan kendilerine ulaşılarak rezervasyon yaptırılabileceğini sözlerine eklerken, BBO üyeleri de böyle hayırlı bir etkinlikte yer almaktan mutluluk duyduklarını söylediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER