Her İki Öğrenciden Birine Burslu Eğitim

Türkiye genelindeki 72 vakıf üniversitesi arasında en fazla öğrenci yerleştirilen 21’inci üniversite olma başarısını gösteren İzmir Üniversitesi’nde her iki öğrenciden biri burslu eğitim alacak.2014 yılı LYS sonuçlarına göre yüzde...

Her İki Öğrenciden Birine Burslu Eğitim
Türkiye genelindeki 72 vakıf üniversitesi arasında en fazla öğrenci yerleştirilen 21’inci üniversite olma başarısını gösteren İzmir Üniversitesi’nde her iki öğrenciden biri burslu eğitim alacak.
2014 yılı LYS sonuçlarına göre yüzde 92’lik yerleştirme oranı ile Türkiye genelindeki vakıf üniversiteleri arasında 21’inci olma başarısını gösteren İzmir Üniversitesi’nde, her yıl burs verilen öğrenci sayısı artıyor. 2014-2015 akademik yılında eğitim almaya başlayacak öğrencilerinin yüzde 50’sinin burslu eğitim alacağı İzmir Üniversitesi’nde başarı burslarla destekleniyor.
Türkiye’nin 67 ilinden gelen 5 binden fazla öğrencinin İzmir Üniversitesi’nde eğitim almak için bir araya geldiğini belirten Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, “Her yıl olduğu gibi 7’nci eğitim yılımızda da burslu öğrenci sayımızı artırdık. Hem bu yıl İzmir Üniversitesi’ni tercih eden hem de genel toplamda yaklaşık iki öğrencimizden birine burslu eğitim veriyoruz” dedi.
BURSLAR GARANTİ ALTINDA
İzmir Üniversitesi’nde bursların garanti altına alınmasının hem öğrenciler hem de aileleri için önemli bir tercih nedeni olduğuna dikkat çeken Rektör Erciyeş, “ÖSYM burslarının kesilmemesi taahhüdü İngilizce hazırlık sınıfında 2 yıl, ilgili bölümde/programda Tıp Fakültesi hariç diğer lisans programları için 4 yıl, Tıp Fakültesi için 6 yıl ve ön lisans programları için 2 yıllık normal öğrenim sürelerini kapsıyor. Bu da öğrencilerimize verimli bir üniversite hayatı olanağı sunuyor” diye konuştu. Öğretim elemanı başına düşen 14 öğrenci oranı ile tüm öğrencilerine vakıf üniversitesinde eğitim almanın tüm avantajlarını sunduklarını ifade eden Rektör Erciyeş, “Türkiye’de 72 vakıf üniversitesi ve 8 vakıf meslek yüksekokulu bulunuyor. İzmir Üniversitesi, seçkin akademik kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile en fazla tercih edilen ve yerleştirme yapılan vakıf üniversiteleri sıralamasında 21’inci sırada yer alıyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER