İstanbul'un yeni valisi / Vasip Şahin kimdir?

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun Merkez Valiliğine atanmasının ardından yerine getirilen Malatya Valisi Vasip Şahin İstanbul'da görevi devraldı. Malatya Valiliğinden İstanbul Valiliğine yükselen Vasip Şahin yapılan devir teslim töreninin ardından koltuğuna oturdu.

İstanbul'un yeni valisi / Vasip Şahin kimdir?
Merkez Valiliği'ne atanan Hüseyin Avni Mutlu'nun duygusal konuşmasının ardından görevi teslim ettiği Vasip Kaplan'a İstanbul'dan ayrıldı. Görevi teslim alan yeni İstanbul Vali'si Vasip Kaplan'ın heyecanlı halleri dikkat çekti.

Görevi çok değerli bir devlet adamına devrettiğini ifade eden Mutlu, "Buradan ayrılırken görevi çok kıymetli bir kardeşime teslim ediyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Huzur içerisinde güzellikler içerisinde, bu güzel şehri daha da güzelleştirmenizi diliyorum, hoş geldiniz" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da görev yaptığı sürece birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarına, STK temsilcilerine ve yanlarında olan İstanbullulara teşekkür eden Mutlu, "Hepinize Allahaısmarladık diyorum, hakkınızı helal edin" şeklinde konuştu.Yeni İstanbul Valisi Vasip Şahin ise "Görevi meslek büyüğüm Sayın Hüseyin Avni Mutlu'dan alıyor olmak mutluluk. İstanbul ve Türkiye'ye yaptığı katkılardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

"En iyisini yaptı" diyen Şahin, "İnşallah onun taşımış olduğu bayrağı yükseklere taşımak onun yaptığı hizmetleri daha ileri taşımak görevimiz olacaktır" ifadelerini kullandı.

İstanbul'un maddi ve manevi boyutuyla her vatan evladının olduğu gibi kendisinin de idealindeki ve rüyalarındaki aziz, kutlu bir şehir olduğunu söyleyen Şahin, yasaların çizdiği doğrultuda, insanı merkeze alarak hizmetlere gayret edeceklerini söyledi.

Vasip Şahin Malatya'dan böyle uğurlandı!

Valilik konutundan saat 07,30’da hava alanına hareket etmeden önce kendisini uğurlamaya gelen protokol üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vedalaşan Vali Şahin’in, yeni görevinde başarılı olması için İl Müftüsü Ümit Çimen dua etti. Çimen, “Şu anda uğurladığımız sayın valimizin yeni görevinin kendisine , ailesine, milletimize ve ülkemize hayırlı uğurlu eyle. Yolunu izini açık eyle. Yarabbi dünyada akıbetini hayır eyle. Zorluklarını kolay eyle. İşlerinde elinden tut. Yarabbim gittiği yerde kendisine gönül dostları nasip eyle. Yarabbi hep iyilerle karşılaştır” diye dua etti.
Bugün 08.55’te Malatya’dan kalkacak uçakla İstanbul’a gidip göreve başlayacak olan Vali Şahin’i konutta uğurlayanlar arasında bulunan konut personeli kadınların ise gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Malatya’dan sabah saatlerinde dualarla ve iki yıldır beraber çalıştığı personelin gözyaşlarıyla uğurlanan yeni İstanbul Valisi Vasip Şahin, eşi Şeyma Şahin ile birlikte saat 10.40’da THY’ye ait bir uçakla Malatya’dan İstanbul’a geldi.

Yeni Vali Şahin’i
Atatürk Havalimanı VİP salonunda Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amir Vekili Fevzi Güneş, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve diğer yetkililer karşıladı. Eşi Şeyma Şahin ile birlikte İstanbul’a gelen Vali Şahin, Malatya’da 2 yılı aşkın süredir görev yapıyordu.

İstanbul'un yeni valisi Vasip Şahin kimdir?

1964 Bayburt doğumlu olan İstanbul’un yeni valisi Vasip Şahin, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Sırasıyla Küre, Pütürge kaymakamlıkları, Muş Vali Yardımcılığı, Mudurnu, Kızılcahamam kaymakamlıkları, Düzce Vali Yardımcılığı ve İller İdaresi Genel Müdürlüğü (2008-2010) yaptı.

11 Mayıs 2010 tarih ve 407 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Düzce Valisi oldu ve 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Malatya Valisi olarak atanmıştı.

16 Eylül Valiler kararnamesi ile Vali olarak İstanbul’a atanan Vasip Şahin, evli ve üç çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326