Kamuya alınacak 25 bin infaz koruma memuru alım şartları belli oldu

Adalet ve Kalkın Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı olarak ceza evlerinde görev alacak 25 bin civarında yeni infaz koruma memuru alınacağını söyledi. 25 bin infaz memuru alım şartlarının ekim ayında netleşeceğini söyleyen Bekir Bozdağ KPSS puanına dikkat edileceğini vurguladı.

Kamuya alınacak 25 bin infaz koruma memuru alım şartları belli oldu

Ekim ayında çıkan yeni yasayla birlikte Adalet Bakanlığına bağlı olan ceza ve infaz kurumlarının güvenliği yakın zamanda tamamen jandarmadan alınarak infaz koruma memurlarına devredilecek olması nedeniyle 25 bin koruma memur alınacağının müjdesi Adalet Bakanı tarafından verilecek.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ceza infaz kurumlarının dış güvenliğinin Adalet Bakanlığına devrine ilişkin yasayla, 5 yıl içinde dış güvenliğin kademeli şekilde Bakanlığa geçeceğini belirterek, bu kapsamda 25 bin civarında yeni infaz koruma memuru istihdam edileceğini bildirdi.

Hükümlü veya tutuklu olsun cezaevindeki herkesin kendilerine emanet olduğunu ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:

Ekim'de yasa çıkıyor

Ceza infaz kurumlarının dış güvenliğinin Jandarmadan Adalet Bakanlığına devrini öngören düzenlemenin Meclis Genel Kurulunda olduğunu anımsatan Bozdağ, "Ekim'de Meclis açılınca inşallah yasayı çıkaracağız. Yasanın çıkmasından sonra cezaevlerimizin tamamının dışı güvenliği kademeli şekilde Adalet Bakanlığına geçmiş olacak. Bunun için 5 yıllık geçiş süreci öngörüyoruz" dedi.
25 bin koruma memuru alıncak!!

Şu anda cezaevlerinde adeta ikili bir yönetim olduğunu, dış güvenlik ve içerinin yönetimiyle ilgili iki başlı bir durum yaşandığını ifade eden Bozdağ, "Güvenliğin el değiştirmesinden sonra, yönetimde de bir birlik oluşacaktır. İşlerin sağlıklı yürümesi ve sorumlunun tek olması son derece önemli. Şimdi infaz koruma memurlarıyla ilgili ayrı, jandarmayla ilgili ayrı usul var. Ortada olay olduğunda çözümü zorlaşıyor. Onun için sorumluları da tekleştiren hesap soranları da tekleştiren bir adımı atmış olacağız. Bu çerçevede yasanın yürürlüğe girmesinden sonra 25 bin civarında yeni infaz koruma memurunu istihdam edeceğiz" diye konuştu. 


Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326