banner417

Karabağ, Site Sakinleriyle Bir Araya Geldi

Manavkuyu Mahallesindeki 2. Halil Atilla Sitesi sakinleri ile bir araya gelen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Sizlere layık olabilmek için gece-gündüz çalışıyoruz. Bornova ve Karşıyaka’dan ayrılarak bize bağlanan bazı mahaller...

Karabağ, Site Sakinleriyle Bir Araya Geldi
Manavkuyu Mahallesindeki 2. Halil Atilla Sitesi sakinleri ile bir araya gelen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Sizlere layık olabilmek için gece-gündüz çalışıyoruz. Bornova ve Karşıyaka’dan ayrılarak bize bağlanan bazı mahaller ilk başta bize gelmek istemedi. Ancak şimdi görüyorum herkes Bayraklı’da oturmaktan memnun” dedi.
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, belediye bünyesinde kurulan siteler masasının Manavkuyu Mahallesindeki 2. Halil Atilla Sitesi’nde düzenlediği toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Karabağ, yaptığı projeleri anlatırken, site sakinlerinin şikayet ve önerilerini dinledi. Bunlar birim müdürleri tarafından tek tek not edildi. Bornova ve Karşıyaka’dan ayrılarak Bayraklı Belediyesi’ne bağlanan mahallelerin ilk başta bu duruma gönüllü olmadıklarını belirten Karabağ, “Manavkuyu, Mansuroğlu ve Osmangazi Mahalleri Bayraklı’nın kaderini değiştirdi. Sizlere layık olabilmek için gece-gündüz çalışıyoruz. Boş bulduğumuz alanları yeşil alan, kültür merkezleri yapıyoruz. Bornova ve Karşıyaka’dan ayrılan ve bize bağlanan bazı mahaller ilk başta bize gelmek istemedi. Yeni kurulan bir belediyeydik. Ancak şimdi görüyorum herkes Bayraklı’da oturmaktan memnun. Bornova sınırına gittiğimde insanların ‘bizim sokağı da sizin belediyenizin sınırlarına alır mısınız?’ demeleri bizi mutlu ediyor. Gelinen noktada emlak değerleri ve markalaşma açısından şuanda İzmir’de iki önemli ilçeden birisiyiz. Karşıyaka’dan ayrılarak bize bağlanan Soğukuyu Mahallesini yeniden yarattık. O bölgeye taşınma yoğunlaşmış. Bu yönetim anlayışımız devam edecek” diye konuştu.
PROJE MÜJDESİ
Merkez İlköğretim Okulu’nun karşısındaki alan için proje hazırladıklarının müjdesini de veren Karabağ şöyle konuştu: “Büyük bir konferans salonunun, yarı olimpik havuzunun, nikah sarayının, sağlık tesisinin yer alacağı bir kültür, spor kompleksinin hazırlığı içerisindeyiz. Göreve geldiğimizde parklardaki oyun gruplarının eski olduğun gördük. Parkları ve oyun gruplarını yeniledik. Küçük parkta olsa oralarda kafeteryalar açıyoruz çünkü sizlerin oralara gidemez hale geldiğini biliyoruz. Çevre belediyeleri, ‘bu projeyi nasıl yaptınız?’ diye bilgi almaya başladı. Buraları alkol bağımlılarından ve uyuşturucu kullananlardan kurtarabilmek için bu projeyi hayata geçirdik. Oradaki hizmeti mümkün olduğunca size ucuz veriyoruz.”
“KİLİT PARKE YAPACAĞIZ”
Bayraklı’da gecekondulaşmanın yoğun olduğunu, bütçenin önemli bir bölümünü sosyal yardımlara, eğitime ve sağlığa ayırdıklarını belirten Karabağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Günlük işleri tartışmasız iyi yapmaya çalışıyoruz. Bu bölge alt yapısını tamamlamış. Burada yamalı asfaltlardan kaynaklanan bir sıkıntı var. Bunun düzeltilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile temas halindeyiz. Bu bölgede yapabildiğimiz kadar kilit parke yapacağız.” Başkan Karabağ daha sonra vatandaşlardan gelen şikayet ve önerileri tek tek dinledi. Karabağ, gelen şikayetlere hızlı bir şekilde çözüm getireceklerini, önerileri ise dikkate alacaklarını sözlerine etkiledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner419