Kelkit’te Kaymakamlık Personeline Uygulamalı Yangın Ve Afet Eğitimi

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Kaymakamlık çalışanlarına afetlere karşı eğitim ve yangın tatbikatı yaptırıldı.İlk olarak Kaymakamlık Toplantı salonunda Kelkit Belediyesi İtfaiye Amiri Yunus Topuz ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Personeli...

Kelkit’te Kaymakamlık Personeline Uygulamalı Yangın Ve Afet Eğitimi
Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Kaymakamlık çalışanlarına afetlere karşı eğitim ve yangın tatbikatı yaptırıldı.
İlk olarak Kaymakamlık Toplantı salonunda Kelkit Belediyesi İtfaiye Amiri Yunus Topuz ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Personeli Dr. Burak Öztürk tarafından bilgilendirme eğitimine tabi tutulan personel daha sonra yangına müdahale etti.
Kelkit Belediyesi İtfaiye Amiri Yunus gözetiminde Kaymakamlık bahçesinde gerçekleştirilen yangın söndürme tatbikatında, personele olası çıkabilecek bir yangına karşı nasıl müdahale edileceği hususunda bilgi verildi.
Daha sonra Kaymakamlık bahçesinde gerçek bir yangın çıkarılarak, tatbikata katılan personelden bazıları yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahale etti. Tatbikata katılarak deneyim kazanan Kaymakamlık personeli, olası çıkacak bir yangına nasıl müdahale edeceklerini, yangın tüpünün kullanımı ile yangın söndürme tekniklerini uygulamalı olarak görme imkanı buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327