Kim Kardashian Meryem Ana oldu!

İngilliz grafik sanatçısı Hannah Kunkle, New York'ta dini temalı bir seri açtı. Eserlerinde pop ikonu Kim Kardashian'ı Meryem Ana, peygamber, hatta Tanrı olarak konumlandıran sanatçının sergisi, ülkede büyük tepkilere yol açtı.

Kim Kardashian Meryem Ana oldu!

Kim Kardashian'ın 'kutsal sembol' olarak kullanıldığı 'The Passion of Kim Kardashian' (Kim Kardashian Tutkusu) adlı sergi, New York'ta açıldı. Pop ikonu Kim Kardashian'ın ilahi simge olarak konumlandırıldığı eserler, dini çevrelerde tepki uyandırdı. Kardashian'dan çok etkilendiğini söyleyen sanatçı Hannah Kurkle, gazeteler ve sosyal medya aracılığıyla eleştiri yağmuruna tutuldu.


Real Life Church, eserleri dine saygısızlık olarak nitelerken, Reggie Stutzman, "Bu kadar aptalca bir sanat eseri olamaz" diye yazdı. Sanat tarihçisi John Gribowich ise, sergiyi çok 'anlamsız bulduğunu' belirterek, "Ne yapılmaya çalıştığını anlamadım" dedi.
Eleştirilere yanıt veren Kunkle, şunları söyledi: "Benimki saldırganca bir tavır değil. Hiçbir zaman dindar olmadım ama dini simgeler bana hep çok çekici gelmiştir. Pop art'ın takipçisiyim. Kim Kardashian da bir popüler kültür ikonu olarak ilgimi çekiyor. Hatta bende takıntı haline geldi. Sergiyle bu takıntımı anlatmaya çalıştım."Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327