Kiraz’da 30 Ağustos Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı Kiraz Şehit Birol Uysal Cumhuriyet Meydanı’nda coşkuyla kutlandı.Sabah saat 11’00 de Kiraz Şehit Birol Uysal Parkındaki Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyulması ile başlayan törene; Kiraz Kaymakamı...

Kiraz’da 30 Ağustos Coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramı Kiraz Şehit Birol Uysal Cumhuriyet Meydanı’nda coşkuyla kutlandı.
Sabah saat 11’00 de Kiraz Şehit Birol Uysal Parkındaki Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyulması ile başlayan törene; Kiraz Kaymakamı Metin Demirel, Jandarma Üsteğmen Murat Bozdoğan, Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül, Emniyet Müdürü Ugur İhsan Azap, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Yazıcı, siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşları katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Astsubay Çavuş Emre Kaya yaptı. Kaya; ’Aziz Atatürk, tarihimizin en önemli gurur günlerinden Büyük Zafer’in yıldönümünde huzurunuzdayız. Büyük yokluklar içinde güçlü ordulara karşı Kurtuluş Savaşı’nda verdiğiniz mücadele milletimizin hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Yüce Milletimiz ve Kahraman Ordumuzla 30 Ağustos’ta muazzam bir destan yazdınız. Bizlere bu cennet vatanı ve Cumhuriyeti miras bıraktınız. Bizler bu ülkenin her karış toprağı için ne bedeller ödendiğinin bilincindeyiz. Emanetiniz güvenilir ellerdedir, emanetinize sonsuza kadar kararlılıkla sahip çıkacağız. Türkiye Cumhuriyeti’ni işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için büyük gayret gösteriyoruz. Bin yıldır etle tırnak gibi ayrılmaz bir bütün olan milletimiz birlik ve beraberliğinden aldığı güçle, hedeflerine ulaşmak için var gücüyle çalışıyor. Aramıza nifak sokmak isteyenler, tarihin her döneminde olduğu gibi hüsrana uğrayacaktır" dedi.
Kutlamalar, konuşmaların ardından tören geçişi ile son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER