Konya’nın En İşlek Caddesinde Şüpheli Çanta Paniği

Konya’da otobüs durakları yakınına bırakılan şüpheli çanta, bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatıldı. Paniğe neden olan çantadan giyim malzemeleri çıktı.Olay, saat 20.00 sıralarında merkez Karatay ilçesine bağlı Alaaddin...

Konya’nın En İşlek Caddesinde Şüpheli Çanta Paniği
Konya’da otobüs durakları yakınına bırakılan şüpheli çanta, bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatıldı. Paniğe neden olan çantadan giyim malzemeleri çıktı.
Olay, saat 20.00 sıralarında merkez Karatay ilçesine bağlı Alaaddin Bulvarı üzerinde bulunan otobüs duraklarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, otobüs duraklarının yakınındaki Karatay Halk Eğitim Merkezi bahçe duvarının dibinde bulunan El-Kart dolum bayisinin yanına bırakılan şüpheli çantayı gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, otobüs duraklarına gelerek inceleme yaptı. Çantanın duraklara çok yakın olması nedeniyle polis ekipleri, çevre güvenliği alarak durakların etrafını şeritle kapattı. Polisin çektiği güvenlik şeridine rağmen bazı meraklı vatandaşların olay yerine yakın durması ve cep telefonlarıyla görüntü almaya çalışmaları dikkatlerden kaçmadı. Bunun üzerine polis ekipleri, olası bomba ihtimalini değerlendirerek, güvenlik şeridini tüm durakları kapsayacak şekilde genişletti. Tüm vatandaşları duraklardan çıkaran polis, otobüslerin de duraklarda durmasına izin vermedi. Bomba imha uzmanın olay yerine gelmesiyle birlikte Alaaddin Bulvarı araç trafiğine kapatılırken, tramvay seferleri de durduruldu. Özel kıyafetini giydikten sonra şüpheli çantayı kontrol eden bomba imha uzmanı, hazırladığı düzeneğin ardından çantayı fünyeyle patlattı. Büyük bir gürültüyle patlayan çantanın içerisinden giyim malzemelerinin çıkması herkese rahat bir nefes aldırdı. Polis aracına konulan çanta incelenmek üzere emniyete götürüldü. Olağanüstü durumun sona ermesinin ardından Alaaddin Bulvarı tekrar araç trafiğine açılırken, vatandaşlar da otobüslerini beklemek üzere tekrar duraklarına geçti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326