Kuzey Kore Lideri ile ilgili şok iddia!

Güney Kore medyası, katı kuralları ve ceza sistemiyle sürekli gündeme gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un hasta olabileceğini iddia etti.

Kuzey Kore Lideri ile ilgili şok iddia!
Güney Kore medyası, acımasızlığı ve katı kuralları ile tanınan Kuzey Kore'nin genç lideri Kim Jong-un uzun süredir ortalıkta görünmemisini sağlık nedenlerine bağladı. 

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı'na yakın kaynaklardan alınan bilgide, ülkenin lideri Kim Jong-un'un ciddi sağlık problemi olduğu illeri sürüldü. Kim'in, 25 Eylül'deki Kuzey Kore Yüksek Halk Meclisi toplantısına katılmaması da söylentileri kuvvetlendirdi.

Yine aynı kaynağın verdiği bilgide, Kuzey Kore lideri aşırı yeme ve içki kullanmaktan dolayı obezite, diyabet, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara yakalandı. Aşırı kilo aldığı iddia edilen Kim Jong Un'un yürüteç kullandığı da söylendiler arasında.

Dedesi ve babası da aynı hastalığı taşıyordu

Son olarak 3 Eylül'de düzenlenen bir konsere aksayarak gelen Kim'in gut hastalığına yakalanmış olabileceği tahmin ediliyor. Gut hastalığının Kim'in aileden gelen genetik olduğu kaydedildi.Kim Jong-un'un dedesi ve ülkenin kurucusu olarak bilinen Kim İl-sung, babası Kim Jong-il ve ağabeyi Kim Jong-nam'ın da aynı gut hastaları oldukları biliniyor.

Başka bir iddiaya göre Avrupalı doktorlar, gizli olarak Kuzey Kore'ye ve Kuzey Kore doktorları da tedavi konusunda bilgi edinmek için Almanya ve İsviçre'nin yanı sıra diğer Avrupa ülkelerini ziyaret etti.

Güney Kore Birleştirme Bakanlığı sözcüsü yardımcısı Park Soo-jin, düzenlenen basın toplantısında her türlü olasılıkların yakından takip edildiğini belirtti.  


Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326