Nagehan Alçı'dan Şok İtiraflar: Rasim Ozan Kütahyalı'nın Kendisine Yaptıklarını Tek Tek Anlattı

Nagehan Alçı'dan Şok İtiraflar: Rasim Ozan Kütahyalı'nın Kendisine Yaptıklarını Tek Tek Anlattı
Ünlü gazeteci Nagehan Alçı, 13 yıllık eşi Rasim Ozan Kütahyalı ile olan evliliğini bitirdikten sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çekti. Alçı, eski eşinin kendisine fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığını açıkladı.

Nagehan Alçı, Kütahyalı ile 2010 yılında evlendi. Çift, 3 Ekim 2023 tarihinde anlaşmalı olarak boşandı. Boşanma sonrası her iki taraf da dostça ayrıldıklarını belirtmişti. Ancak Alçı, yaptığı son paylaşımlar ile bu olumlu tabloyu tamamen değiştirdi.

"Hayatımın en büyük pişmanlığı... Klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar." diyerek söze başlayan Alçı, yıllarca içselleştirdiği gerçekleri sonunda açıkladı. Evliliği boyunca maruz kaldığı şiddetin ve korkunç manipülasyonun üzerini çocukları etkilenmesin diye örttüğünü belirtti.

"En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır." diye devam eden Alçı, bu durumu sadece kardeşi Lalehan Gülle ve avukatı Gözde Egemen ile paylaştığını ifade etti. Korkudan boşanmaya cesaret edemediğini belirten Alçı, "Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim." sözleriyle yaşadığı dehşeti anlattı.

Alçı, 2019 tarihli ancak işleme konulmamış boşanma dilekçelerinin hala elinde olduğunu belirtti. Geçen yıl cesaretini toplayarak dava açtığını ancak tehdit edilerek boşanma şartlarını kabul ettiğini söyledi. Boşanmasına rağmen şiddetten kurtulamadığını ve her gün hakarete, iftiraya uğradığını vurgulayan Alçı, hukuki süreçleri başlatacağını ve artık susmayacağını belirtti.

Nagehan Alçı, aynı durumu yaşayan kadınlara seslenerek "Susmayın" çağrısı yaptı. "Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor. Sizi kendi malı gibi gören, özgüveninizi ayaklar altına alan, size el kaldıran ve emeklerinizi sömüren erkeklere karşı sesinizi yükseltin" ifadeleriyle açıklamasını bitirdi.